PZU i BOŚ zaoferują ubezpieczenie fotowoltaiki

PZU i BOŚ zaoferują ubezpieczenie fotowoltaiki
PZU

PZU SA podpisał list intencyjny z Bankiem Ochrony Środowiska. Dzięki nawiązaniu współpracy klienci BOŚ będą mogli skorzystać z oferty ubezpieczeniowej PZU w ramach wspólnego pakietu usług.

Pierwszym produktem wdrażanym do oferty banku będzie ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń OZE, powiązanych ze sztandarowymi kredytami proekologicznymi BOŚ.

Oferowane przez PZU ubezpieczenie mikroinstalacji fotowoltaicznych pokrywa koszty naprawy uszkodzonych instalacji. Jeśli mikroinstalacja fotowoltaiczna zostanie uszkodzona lub całkowicie zniszczona w wyniku np. gradu, ognia, śniegu czy innego zdarzenia losowego, PZU ma zwracać pieniądze do wysokości sumy ubezpieczenia, a także ma pokrywać koszty (do 15% sumy ubezpieczenia) związane z rozbiórką i demontażem zniszczonych lub uszkodzonych elementów instalacji.

REKLAMA

W ramach wprowadzonej pod koniec ubiegłego roku oferty PZU Eko Energia polisą może zostać objęta także zasilana z domowej fotowoltaiki ładowarka samochodu elektrycznego czy magazyn energii. Z oferty mogą skorzystać gospodarstwa domowe, małe i średnie przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.

PZU Eko Energia to również rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że niezależnie od przerwy w działaniu instalacji fotowoltaicznej lub niższej produkcji energii elektrycznej, ich zakładane oszczędności wynikające z tego tytułu nie ucierpią.

W pierwszym przypadku, gdy instalacja nie działa i zaczyna się większe zużycie energii z sieci, co wiąże się z wyższymi rachunkami od dostawców energii, klient może otrzymać odszkodowanie za przerwy w produkcji odnawialnej energii łącznie do 180 dni.

REKLAMA

W drugim przypadku, przy rozszerzeniu zakresu ubezpieczenia o ryzyko niższej produkcji energii elektrycznej niż zakładana, np. z powodu niekorzystnych warunków pogodowych – zbyt małego nasłonecznienia lub zbyt wysokich temperatur, klient również może otrzymać odszkodowanie za utracone z tego powodu korzyści. W tym przypadku produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną powinna być mniejsza o przynajmniej 20-60 proc. zakładanej rocznej produkcji energii elektrycznej albo średniej rocznej produkcji energii elektrycznej z danej instalacji fotowoltaicznej w okresie 24 miesięcy.

Największy polski ubezpieczyciel angażuje się również w duże inwestycje w obszarze OZE. Przeznaczył dotąd m.in. 150 mln zł na finansowanie budowy lądowych farm wiatrowych.

– Nieustannie szukamy partnerów, z którymi możemy budować synergię dla naszych klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Rozwój współpracy z bankami, nie tylko tymi z Grupy PZU, to jeden z kluczowych filarów naszej strategii na lata 2021-2024. Dzięki rozwojowi tego obszaru biznesu docieramy z ofertą naszych ubezpieczeń, a więc z zapewnieniem bezpieczeństwa, do większej liczby Polaków – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA, nadzorująca obszar współpracy z bankami i klientów korporacyjnych.

Grupa PZU to największy konglomerat finansowy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, o aktywach sięgających ponad 400 mld zł. Tylko w Polsce ma około 22 mln klientów.

Bank Ochrony Środowiska jest krajowym bankiem obecnym na rynku od 1991 roku. BOŚ specjalizuje się w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i doradztwie w zakresie wdrażania zielonych technologii. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na łączną kwotę około 22,9 mld zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.