Eprosument S.A. zsolaryzuje biznes FM Logistic w Polsce

Eprosument S.A. zsolaryzuje biznes FM Logistic w Polsce
Eprosument S.A.

W drugiej połowie maja Eprosument S.A. oraz NG Concept – generalny wykonawca prac budowalnych należący do grupy FM Logistic – podpisały umowę ramową o współpracy w zakresie realizacji strategicznych projektów fotowoltaicznych. Na jej mocy Eprosument stał się wyłącznym partnerem francuskiego giganta w Polsce i zsolaryzuje w najbliższym czasie jego centra logistyczne.   

Transformacja energetyczna i zielona energia, która ma zasilać obiekty FM Logistic to dla spółki kluczowy element strategii rozwoju w najbliższych latach. Redukcja śladu węglowego jest istotna z punktu widzenia odpowiedzialności społecznej biznesu. Znalezienie w Polsce doświadczonego i odpowiedzialnego Partnera, który pomógłby nam przeprowadzić ten proces, jest jednak nie lada wyzwaniem – mówi Guillaume Chavrier, Construction Director Central Europe, NG Concept.

Z Eprosument S.A. zrealizowaliśmy już 2 duże projekty fotowoltaiczne, co pokazało nam, że ta firma jest godnym zaufania partnerem biznesowym. Dlatego decyzja o podpisaniu strategicznej umowy ramowej właśnie z nimi była dla nas naturalnym krokiem – dodaje Chavrier.

REKLAMA

Eprosument S.A.

Do tej pory polska firma z Bydgoszczy na rzecz obiektów FM Logistic zrealizowała instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 0,5 MW w Błoniu i w Mszczonowie, gdzie fotowoltaika zasila powierzchnię biurową.

Natomiast w Błoniu instalacja powstała na dachu platformy logistycznej. Warto dodać, że solaryzacja dachu tego budynku była wymagająca z uwagi na membranowe poszycie dachowe. Jednak dzięki zastosowanym rozwiązaniom pobór energii został zredukowany o średnio 13 proc. Emisja CO2 spadła zaś o blisko 400 ton w ciągu ostatniego roku.

Nasze doświadczenie na rynku biznesowym oraz najwyższe standardy, jakie wypracowaliśmy w Eprosumencie w zakresie rozwiązań technologicznych, pozwalają nam na realizację nawet najbardziej wymagających projektów – tłumaczy Jakub Mróz, dyrektor regionalny w Eprosument S.A. – To, że FM Logistic and NG Concept zdecydowało się teraz nawiązać z nami długofalową współpracę, nie jest dziełem przypadku. To efekt dobrze wykonanych wspólnie projektów – dodaje.

 

Eprosument S.A.

Operator realizując politykę dekarbonizacji, planuje w niedalekiej przyszłości kolejne instalacje na swoich platformach logistycznych w Polsce, których posiada w sumie 12.

REKLAMA

  – Widzimy duży potencjał we współpracy z FM Logistic and NG Concept. Transformacja energetyczna wymaga od firm coraz większego zaangażowania w implementację rozwiązań i możliwości, jakie dają odnawialne źródła energii. Dekarbonizacja będzie w najbliższych latach kluczowym wskaźnikiem wyróżniającym nowoczesny i odpowiedzialny biznes – twierdzi Mróz. – Firmy, które zainwestują w takie rozwiązania, wygrają – dodał.

Jeszcze kilka lat temu zwrot z inwestycji w odnawialne źródła energii następował w dłuższym horyzoncie czasowym. Przy obecnych cenach energii elektrycznej inwestorzy coraz częściej decydują się jednak na takie rozwiązania. Zwrot z inwestycji możliwy jest już bowiem nawet po 4-5 latach.

Eprosument S.A.

Eprosument S.A. to bydgoska firma działająca rynku OZE od 2015 roku. Specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych, farmach PV, magazynach energii, pompach ciepła i stacjach ładowania EV. Swoją ofertę kieruje głównie do partnera biznesowego, ale w swoim portfolio ma również obszerny katalog klientów indywidualnych oraz instytucji publicznych.

Zapewnia kompleksową obsługę na wszystkich etapach inwestycji: od audytu energetycznego, poprzez projekt, montaż i serwisowanie, a także obsługę procesu administracyjnego oraz wsparcie w pozyskaniu finansowania inwestycji.  

FM Logistic – to globalny lider rozwiązań logistycznych. Firma została założona w 1967 roku we Francji. Obecnie działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej, zatrudniając ponad 27 000 osób. Oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów.

Główny trzon klientów firmy stanowią takie branże jak: FMCG, sieci handlowe, farmaceutyczna, kosmetyczna, DIY, przemysłowa. Realizując swoje usługi, operator wdraża strategię „Supply Change”,  projektując rozwiązania dla wielokanałowego zrównoważonego łańcucha dostaw i wspierając tym samym odpowiedzialną konsumpcję.

NG Concept – jest spółką budowlaną Grupy FM i działa jako generalny wykonawca wyłącznie dla budynków FM Logistic. NG Concept oferuje obiekty projektowane na miarę dla FM Logistic i jej klientów o wysokich standardach jakościowych, z myślą o długiej żywotności budynków.

 

artykuł sponsorowany