Polska hurtownia PV zwiększa obroty do 70 mln zł

Polska hurtownia PV zwiększa obroty do 70 mln zł
Menlo Electric

Polski dystrybutor komponentów służących do budowy instalacji fotowoltaicznych poinformował o uruchomieniu siedziby na kolejnym zagranicznym rynku. Firma pochwaliła się, że jej obroty wzrosły do 70 mln zł miesięcznie.

We wrześniu spółka Menlo Electric otworzyła nową siedzibę w samym centrum Bukaresztu. Lokalni klienci będą obsługiwani przez filię Menlo Electric S.R.L., a zamówione produkty dostarczy im jedno z siedmiu centrów logistycznych, zlokalizowane w Konstancy.

Polska firma może pochwalić się już także pierwszymi efektami działalności na rynku rumuńskim. W minionym kwartale dostarczyła tam komponenty instalacji solarnych o łącznej mocy ponad 50 MW. Jak wylicza Menlo, tyle wystarczyłoby do wykonania około 10 tys. domowych instalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

Filia w Bukareszcie pomoże nam szybciej rozwinąć lokalną sprzedaż. Na miejscu mamy nie tylko dział sprzedaży, ale także marketingu, a w niedalekiej przyszłości i wsparcia technicznego – komentuje powiedział Florin Dinu, Country Manager na rynek rumuński w Menlo Electric.

 

REKLAMA

Polski dystrybutor komponentów fotowoltaicznych działa na ponad 20 rynkach. Menlo podkreśla, że od początku działalności rozwijana była międzynarodowa struktura firmy. Pierwsze 10 mln zł przychodów spółki pochodziło ze sprzedaży do Niemiec i Holandii.  

Kilka miesięcy temu Menlo Electric zabezpieczył środki na dalszą zagraniczną ekspansję, uzyskując limity na łączną kwotę 15 mln zł w KUKE i KUKE Finance, a także zabezpieczając finansowanie na ponad 30 mln zł z mBanku.   

W 2021 roku sprzęt dostarczony przez Menlo Electric posłużył do budowy instalacji fotowoltaicznych o mocy ponad 250 MW. Ubiegłoroczne przychody firmy przekroczyły 50 mln euro.

Menlo Electric jest jednym z pięciu największych dystrybutorów modułów fotowoltaicznych Jinko Solar i Risen Energy w Europie, a także oficjalnym dystrybutorem producentów modułów i falowników JA Solar, Sungrow, SolarEdge i FoxESS.

Pod koniec ubiegłego roku spółka została przejęta przez grupę R.Power – największego polskiego dewelopera elektrowni fotowoltaicznych, który rozwija projekty także poza Polską.

R.Power zadeklarował, że po przejęciu Menlo Power będzie w skali roku nabywał moduły PV o mocy ponad 1 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.