Umowy PPA, czyli jak kupować energię z OZE – szkolenie

Umowy PPA, czyli jak kupować energię z OZE – szkolenie
PublicDomainPictures/Pixabay

Zapraszamy na szkolenie on-lineJak odbiorcy przemysłowi mogą bezpośrednio kupować energię z OZE. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2023 r. Poprowadzą je Grzegorz Skarżyński i Przemysław Kałek.

Udział w szkoleniu zapewni kompleksowe spojrzenie na  główne elementy składające się na strategię pozyskiwania zielonej energii i determinujące przyjęcie określonego modelu biznesowego przez odbiorcę takiej energii.

 

Szkolenie i warsztaty on-line:

Jak odbiorcy przemysłowi mogą bezpośrednio kupować energię z OZE

Termin: 14 marca 2023 r.

Program:

9.15-9.30 Logowanie uczestników

9.30-10.00 Główne ryzyka rynku energii – podstawowe elementy, które powinny być brane pod uwagę przy zawieraniu kontraktów na dostawę energii odnawialnej (z uwzględnieniem potencjalnych konsekwencji wynikających ze zniesienia obliga giełdowego oraz zmian reguł rynku bilansującego)

10.00-10.30 Additionality (dodatkowość) jako istotny element strategii pozyskiwania zielonej energii i wyboru określonego modelu pozyskiwania tejże energii

10.30-11.00 Modele pozyskiwania energii z OZE – gdzie tkwi ich wartość dla kupującego energię

11.00-11.30 Motywacje stron w procesie negocjowania warunków umowy CPPA.
Integracja umowy zakupu energii z OZE (CPPA) w portfelu zakupów energii

11.30-11.45 Przerwa

11.45-12.15 Uwarunkowania prawno-regulacyjne umów CPPA – dla poszczególnych modeli pozyskiwania zielonej energii

12.15-12.45 Gwarancje pochodzenia jako element potwierdzający odnawialny charakter pozyskiwanej energii

12.45-13.15 Uwarunkowania rachunkowe umów CPPA – odzwierciedlenie różnych typów CPPA w bilansie i rachunku wyników nabywcy

13.15-14.00 Standard umowy CPPA – prezentacja głównych elementów umowy zakupu energii

14.00-14.30 Procedura przetargowa zakupu energii – przykład zapytania ofertowego (RFP)

14.30-15.00 Podsumowanie, dyskusje, indywidualne konsultacje i zakończenie spotkania.

*Możliwość zadawania pytań po warsztatach do 2 tygodni po spotkaniu. Pytania dotyczące tylko zakresu odbytego spotkania.

Prowadzący:

Grzegorz Skarżyński
Na rynku zielonej energii w Polsce od blisko 20 lat. Współzałożyciel i wiceprezes Polish Energy Partners, jednego z pierwszych niezależnych producentów energii w Polsce, aż do debiutu giełdowego. Przez  blisko 10 lat dyrektor inwestycyjny hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral, odpowiedzialny m.in. za dewelopment, budowę, sfinansowanie oraz zarządzanie portfelem farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW.  Od dwóch lat związany ze szwajcarskim start-upem Pexapark.com, działającym na rynku energii z instalacji OZE, a od kilku miesięcy ze szwedzkim Alight Energy specjalizującym się w fotowoltaicznych CPPA. Prowadzi także własną działalność doradczą. Absolwent SGH.

Przemysław Kałek
Radca prawny, od 20 lat specjalizujący się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym i gazowym, w tym operatorów systemów elektroenergetycznych oraz wytwórców energii elektrycznej. Świadczy kompleksowe usługi przy nabywaniu farm wiatrowych i fotowoltaicznych, budowie i eksploatacji elektrowni, reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych, a także przy negocjowaniu kontraktów na przyłączenie i dostawy energii elektrycznej, gazu oraz paliw.

Więcej szczegółów na stronie organizatora – firmy Eurocon >>

Kontakt i rejestracja:

EUROCON
tel. 22 631 22 81
tel. kom. 503 123 570
e-mail: biuro@euro-con.pl

 

artykuł sponsorowany