KENO opracowało nowy produkt do zarządzania energią – SMART EMS

KENO opracowało nowy produkt do zarządzania energią – SMART EMS
Keno

KENO, europejski producent konstrukcji montażowych oraz rozdzielnic przyłączeniowych wprowadza nowy produkt. Chcąc zwiększyć autokonsumpcję energii z instalacji fotowoltaicznej, dział R&D (Badań i Rozwoju) opracował nowy system do zarządzania bilansem energetycznym.

Na czym polega?

Specjaliści KENO opracowali system Smart EMS – inteligentny i zintegrowany system zarządzania energią w obiektach. Jego działanie opiera się na stałej kontroli przepływu energii pomiędzy zarządzaną instalacją a siecią operatora. Głównym zadaniem urządzenia jest zwiększenie autokonsumpcji oraz zabezpieczenie instalacji przed pojawiającym się coraz częściej wyłączeniem mikroinstalacji.

System umożliwia zautomatyzowaną redukcję nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej poprzez inteligentną, realizowaną według modyfikowalnych scenariuszy, autokonsumpcję. Taka funkcjonalność wpisuje się w program dofinansowań Mój Prąd 4.0, w zakresie systemu zarządzania energią HEMS/EMS, dzięki któremu można otrzymać dotację w wysokości 3000 zł.

Komunikacja urządzenia z dwukierunkowym licznikiem energii oraz falownikiem odbywa się za pomocą protokołu ModBUS, który umożliwia odczyt takich parametrów, jak napięcie oraz moce na poszczególnych fazach. Instalator systemu może jednak ustawić dowolnie dwukierunkowy licznik energii umożliwiający komunikację poprzez interfejs RS-485 i protokół ModBUS RTU. Ponadto system ten zawiera skonfigurowany interfejs w zależności od wersji urządzenia. Modyfikacja możliwa jest jedynie po jego odblokowaniu przez instalatora.

 

Aplikacja mobilna

System Smart EMS umożliwia również dostęp do danych poprzez aplikację mobilną ATS MQTT Client, która pozwala sterować wyjściami oraz podglądać dane skonfigurowane na portalu. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemu  Android oraz iOS. Logowanie odbywa się przy użyciu loginu i hasła na portalu internetowym: http://mqtt.ats.pl.

System został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni dostosowywać się do potrzeb użytkowników. Umożliwia sterowanie zarówno napięciowe jak i bez napięciowe, a dzięki elastycznej konfiguracji instalator jest w stanie zaprogramować system zgodnie z wymaganiami klienta końcowego.

Smart EMS został opracowany oraz skonstruowany przez ekspertów firmy KENO. Zespół gwarantuje instalatorom pełne wsparcie techniczne. Produkt dostępny jest na platformie B2B KENO: https://www.b2b.keno-energy.com/ wraz z jego opisem montażu, konfiguracją oraz broszurą: https://bit.ly/3EPZz6n.

 

KENO – materiał sponsorowany