Deweloper farm fotowoltaicznych spłacił obligacje

Deweloper farm fotowoltaicznych spłacił obligacje
fot. Photon Energy

Photon Energy poinformował o spłaceniu pozostałej wartości nominalnej swoich obligacji korporacyjnych – w wysokości 15,232 mln euro – na koniec pięcioletniego okresu. Zostały one wyemitowane 27 października 2017 roku z rocznym kuponem 7,75 proc. i kwartalną wypłatą odsetek. Oferowane były w Niemczech, Austrii i Luksemburgu.

– Niezakłócona i w pełni zgodna z warunkami emisji obsługa naszych kwartalnych zobowiązań wobec obligatariuszy oraz przejrzysta i proaktywna komunikacja z inwestorami przez cały okres obsługi obligacji, a także ostateczna spłata drugiej emisji obligacji stanowi kluczowy kamień milowy w naszej obecności finansowej na rynkach kapitałowych skomentował Clemens Wohlmuth, CFO Photon Energy Group.

Spółka podaje, że pierwotnie ustalony docelowy wolumen obligacji w wysokości 30 mln euro został pomyślnie zwiększony w dwóch transzach – do kwoty 45 mln euro. Dzięki pozytywnemu przyjęciu dwóch ofert zamiany na zielone obligacje wyemitowane przez grupę w listopadzie 2021 roku ponad 60 proc. posiadaczy obligacji 2017/2022 przekonwertowało swoje udziały na zielone obligacje – Green EUR Bond 2021/2027 – co zmniejszyło pozostającą do spłaty łączną ich wartość nominalną do 15,232 mln euro.

REKLAMA

 

REKLAMA

Obligacje Photon Energy o wartości nominalnej 1000 euro były notowane na Otwartym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie od 27 października 2017 roku. Ponadto były notowane na giełdach w Berlinie, Hamburgu, Hanowerze, Monachium i Stuttgarcie.

Rekordowe przychody ze sprzedaży energii z PV

Publikując wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku, Photon Energy chwalił się prawie 130-proc. wzrostem przychodów r/r (15,073 mln euro wobec 6,566 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Na wyniki spółki korzystny wpływ mają wysokie ceny energii na giełdach, ponieważ według przyjętej strategii zdecydowaną większość (83 proc.) energii z portfela własnych elektrowni fotwoltaicznych firma sprzedaje po cenach rynkowych.

W trzecim kwartale br. elektrownie fotowoltaiczne Photon Energy – o sumarycznej mocy 91,9 MWp – wygenerowały łączny wolumen 37,0 GWh energii elektrycznej (wzrost o 6,6 proc. r/r). Od początku roku do końca września br. osiągnęły one wynik 103,0 GWh energii, co jest porównywalne z łączną produkcją za cały ubiegły rok.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.