GoldenPeaks Capital i Next Kraftwerke z kontraktem fotowoltaicznym

GoldenPeaks Capital i Next Kraftwerke z kontraktem fotowoltaicznym
fot. GoldenPeaks Capital

Spółka GoldenPeaks Capital Energy podpisała z Next Kraftwerke umowę na obrót energią, która ma pochodzić z elektrowni fotowoltaicznych o mocy 158 MW działających na terenie całej Polski. Umowa obejmuje delegowanie bilansowania handlowego wytworzonej energii elektrycznej i obrót nią na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego na Towarowej Giełdzie Energii.

GoldenPeaks Capital specjalizuje się w budowie i eksploatacji farm fotowoltaicznych. Jest jednym z największych właścicieli instalacji PV w Polsce i na Węgrzech. Portfolio firmy w Europie Środkowo-Wschodniej ma łączną moc ponad 2,3 GW.

Rozpoczynamy współpracę z Next Kraftwerke jako firmą, która ma już ogromne doświadczenie w handlu krótkoterminowym, szczególnie na rynku polskim. Doskonale wpisuje się to w naszą strategię szybkiego dostarczania na rynek kompleksowych rozwiązań w zakresie zielonej energii i dalszego zwiększania udziału Polski w energetyce odnawialnej mówi Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital.

REKLAMA

W Polsce GoldenPeaks Capital działa poprzez swoją spółkę zależną Spectris Energy.

 

REKLAMA

Jak informuje GoldenPeaks Capital, na farmach fotowoltaicznych objętych kontraktem zastosowana została technologia bazująca na dwustronnych modułach fotowoltaicznych, co ma zapewnić osiąganie wyższych uzysków energii.

Handel energią elektryczną

Next Kraftwerke jest spółką obrotu zajmującą się handlem energią elektryczną. Firma wywodząca się z Niemiec jest operatorem jednej z największych wirtualnych elektrowni (VPP) w Europie. Agreguje wytwórców i odbiorców energii, w tym elektrownie fotowoltaiczne, farmy wiatrowe, elektrownie wodne i biogazownie, samochody elektryczne, elektrolizery i magazyny energii.

W kwietniu tego roku moc zainstalowana OZE zagregowanych w portfolio Next Kraftwerke, które obejmuje ponad 13 tys. rozproszonych jednostek, przekroczyła 10 GW. 

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.