Jak SOLIDnie wykonać farmę fotowoltaiczną?

Jak SOLIDnie wykonać farmę fotowoltaiczną?
Farma PV na jednoosiowych trackerach Energy5, Trzebiatów, realizacja Solid Solar

Firma Solid Solar Sp. z o.o. (www.solidsolar.pl), mająca kilkunastoletnie doświadczenie w kompleksowych budowach naziemnych farm fotowoltaicznych o dużej powierzchni i mocy, podkreśla, że realizacja takich inwestycji to skomplikowany i wieloetapowy proces. Powierzając go jednemu, bardzo dobremu wykonawcy, który posiada szeroką wiedzę techniczną, odpowiednio przeszkolony, duży zespół monterów i specjalistów oraz zaplecze nowoczesnego parku maszynowego, inwestor zyskuje pewność wysokiej jakości oraz odpowiedniej szybkości wykonywanych prac.

Realizując inwestycję PV, postaw nie tylko na wybór najlepszego systemu, ale również profesjonalnego wykonawcy!

Realizujemy samodzielnie od 90 do 100 procent zakresu powierzonych inwestycji: począwszy od kafarowania i montażu konstrukcji oraz paneli fotowoltaicznych, przez budowę instalacji DC i AC oraz przyłączy SN i stacji TRAFO, po wykonanie pomiarów instalacji i sporządzenie protokołów odbioru. Jest to możliwe dzięki naszej wykwalifikowanej 60-osobowej załodze. Dysponujemy również własnym nowoczesnym sprzętem. Wykonując w całości elektrownię słoneczną, sprawujemy nad nią pełną pieczę, dzięki czemu gwarantujemy rzetelność wykonanych usług, która przekłada się na najbardziej wydajną i bezpieczną pracę farmy fotowoltaicznej. Inwestor może liczyć na ciągłość wykonywanych prac, które zawsze realizujemy w terminie – zapewnia prezes zarządu Łukasz Marcjanik.

REKLAMA

Solid Solar specjalizuje się w budowie wielkopowierzchniowych farm. O doświadczeniu firmy świadczy jej ciągły rozwój oraz coraz większe osiągi i innowacyjne realizacje. Jak mówi Łukasz Marcjanik, w 2021 roku firma zrealizowała 43 projekty o łącznej mocy ponad 47 MW, a w obecnym roku zapowiada wybudowanie farm o sile aż 70 MW!

Jesteśmy właśnie w trakcie kończenia dwóch dużych instalacji jedna z nich znajduje się w Gniewinie, a jej moc jest przewidywana na 14 MW, druga natomiast ma moc 12 MW. To jedne z naszych największych realizacji, ale to nie wszystkie tegoroczne osiągnięcia naszej firmy. Jesteśmy w Polsce pionierami w realizacji kompleksowej budowy farmy fotowoltaicznej na jednoosiowych trackerach Energy5. To było wyzwanie, do którego odpowiednio przygotowaliśmy nasz zespół i które świetnie zrealizowaliśmy, o czym mogą świadczyć wystawione nam referencje – dodaje Marcjanik.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 14 MW, Gniewno, realizacja Solid Solar

REKLAMA

Znakomite efekty tej innowacyjnej realizacji można już oglądać w Trzebiatowie. Farma zrealizowana przez Solid Solar wykorzystuje jedno z najbardziej innowacyjnych połączeń technologii słonecznych: moduły bifacjalne oraz ruchome konstrukcje wyposażone w trackery śledzące ruch słońca. Taki system zwiększa wydajność elektrowni nawet do 30 proc!

Spółka z Czerniewic pokazuje, że jest w stanie sprostać każdemu zapotrzebowaniu na rynku i ciągle poszerza swoją ofertę. W tym roku po raz pierwszy zrealizowała także budowę instalacji fotowoltaicznej oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych z sześcioma stanowiskami w Kajetanach, o łącznej mocy 244,8 kWp.

Solarna stacja ładowania pojazdów elektrycznych, Kajetany, realizacja Solid Solar

Nie boimy się wyzwań. Dążymy do tego, aby inwestor mógł nam powierzyć każdy projekt z zakresu inwestycji PV – przyznaje Łukasz Marcjanik. – Naszą domeną jest nie tylko wysoka jakość i innowacyjność, ale również kompleksowość. To oznacza, że nie ograniczamy się jedynie do budowy instalacji, ale również wykonujemy serwis, co jest bardzo ważne dla długowieczności inwestycji i osiągania dobrych wyników w kolejnych latach działania. Zajmujemy się także dbaniem o całą infrastrukturę obiektu, w tym wykonaniem dróg dojazdowych oraz montażem odpowiednich zabezpieczeń w postaci ogrodzenia i monitoringu. Całościowa opieka nad obiektem sprawia, że nasi klienci mają pewność, że ich inwestycja fotowoltaiczna jest w SOLIDnych rękach!

Solid Solar Sp. z o.o.
www.solidsolar.pl

e-mail: biuro@solidsolar.pl
tel. 513 376 021
ul. Mazowiecka 55, 97-216 Czerniewice

 

artykuł sponsorowany