Figene Capital z warunkami przyłączenia dla farmy fotowoltaicznej

Figene Capital z warunkami przyłączenia dla farmy fotowoltaicznej
fot. QCells

Notowana na giełdzie New Connect spółka Figene Capital otrzymała warunki przyłączenia do sieci dla elektrowni PV o mocy 9 MW. Instalacja powstanie w województwie warmińsko-mazurskim.

Kluczowym warunkiem realizacji projektu fotowoltaicznego Figene Capital w Warmińsko-Mazurskiem było uzyskanie warunków przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej. Wczoraj zarząd spółki poinformował, że Energa – Operator SA, oddział w Olsztynie, wydał warunki przyłączenia dla elektrowni PV o mocy 9 MW.

Obecnie Grupa Figene ma w swoim portfelu projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych o potencjalnej mocy łącznie 127 MW.

REKLAMA

Cel: ponad 200 MW w OZE

Strategia Figene Capital zakłada rozwój i realizację projektów OZE, w tym fotowoltaicznych, o mocy powyżej 200 MW. W sierpniu spółka informowała o poszukiwaniu strategicznego inwestora, w czym miał ją wspierać międzynarodowy bank inwestycyjny DC Advisory.

REKLAMA

 

– Zwykle inwestorzy finansowi oczekują wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, co jest szczególnie trudne w obecnej sytuacji geopolitycznej. Jako Figene Capital mamy ambitne plany rozwojowe i co istotne, operujemy na rynku OZE, który będzie w najbliższych latach dynamicznie rósł – mówił Janusz Petrykowski, prezes Figene Capital.

Wówczas spółka informowała o długofalowym celu strategicznym zakładającym zbudowanie portfela projektów OZE o mocy nawet 700 MW.

Figene zamierza dynamicznie rozwijać się w najbliższych dwóch latach, m.in. poprzez akwizycję nowych projektów wiatrowych i uruchomienie wielkoskalowych inwestycji fotowoltaicznych. Przychody chce generować ze sprzedaży na rynku energii i na podstawie kontraktów PPA.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.