Xene P.S.A. partnerem Solplanet w Polsce i UE

Xene P.S.A. partnerem Solplanet w Polsce i UE
Xene P.S.A.

W listopadzie 2022 r. spółka Xene P.S.A. podpisała umowę partnerską z AISWEI B.V., światowym producentem m.in. falowników fotowoltaicznych marki Solplanet na współpracę w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, na których aktywnie działa Xene.

Xene P.S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Rumunia czy kraje Beneluksu.

Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy regionalne i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B i które budują farmy PV. Wśród klientów zagranicznych docieramy również do dużych hurtowni elektryczno-sanitarnych.

REKLAMA

– Bardzo się cieszę, że dołączyło do naszej oferty kompleksowe portfolio produktów jednego z liderów światowej produkcji inwerterów – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A.

Z uwagą śledzimy rozwój branży oraz wsłuchujemy się w potrzeby klientów. Strategia rozwoju produktów Solplanet świetnie wpisuje się w nasze plany rozbudowywania oferty oraz poszerzenia grona zadowolonych klientów, tym bardziej, że przygotowujemy się w kolejnym roku kalendarzowym do ekspansji na kolejne rynki zagraniczne, np. południe Europy, kraje CEE czy Skandynawię. W planach rozwoju zakładamy poszerzenie oferty paneli o najnowocześniejsze technologie, poszerzenie oferty inwerterów w obszarze rozwiązań hybrydowych oraz o największych mocach, a także portfela producentów pomp ciepła – podsumowuje Wojciech Kłosowski.

Wojciech Kłosowski

Solplanet to marka oferująca szeroką gamę modeli falowników on-grid, zarówno jedno- (od 1 kW do 10 kW, w Polsce, ze względu na przepisy, maksymalnie można zainstalować falownik o mocy 3,6 kW) jak i trójfazowych (od 3 kW do 50 kW), które można dopasować do potrzeb klienta.

Producent podąża również za potrzebą rynku energetycznego i niedawno wprowadził do oferty falowniki hybrydowe (8, 10, 12 kW) oraz inteligentne stacje ładowanie EV serii SOL EVPOWER. 

Solplanet

Nowa seria falowników G2 Pro (3-20 kW oraz 40-50 kW) i G3 (25-40 kW) charakteryzuje się szerokim zakresem napięć pracy (od 150 do 1000 V DC), ale co najważniejsze podwyższonym prądem łańcucha DC do 16 A (a nawet 20 A).

Dodatkowo nagroda Red Dot Design za ciekawą stylistykę obudowy w kolorze stalowego błękitu podnosi atrakcyjność tych modeli falowników.

REKLAMA

Solplanet

Inżynierowie z działu R&D stale rozwijają i testują w certyfikowanych laboratoriach ISO prototypy, czego dowodem są nowe modele falowników oraz zapowiedź poszerzenia w  przyszłym roku portfolio falowników on-grid od 80 kW do 110 kW oraz baterii HV do falowników hybrydowych.

Wybór odpowiedniego falownika ma wielkie znaczenie dla późniejszej pracy całej instalacji i stopnia zadowolenia z jej użytkowania, dlatego niezmiernie nas cieszy, że urządzenia Solplanet znalazły się w ofercie firmy Xene – mówi Adam Rosiak, Central & East Europe Sales Director.

– Dzięki temu nasza nowa seria falowników, wyposażona w inteligentne aplikacje, najnowszą technologię i do tego wyróżniająca się na rynku nowoczesnym designem, stanie się ważnym elementem jeszcze większej liczby instalacji PV, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Adam Rosiak

To, czym ujęły mnie falowniki Solplanet, to szeroki typoszereg mocy i nowe modele, które są ciągle udoskonalane i odpowiadają zapotrzebowaniu rynku energetycznego – dodaje Łukasz Stolarz, Menadżer ds. produktów Xene P.S.A.

Nowe modele falowników G2-Pro pozwalają na podłączenie nawet największych modułów fotowoltaicznych obecnie dostępnych w sprzedaży. Również falowniki hybrydowe 3-fazowe ASW 08-12KH-T1 wraz z magazynami energii cieszą się dużym zainteresowaniem, bo dają poczucie bezpieczeństwa energetycznego domu mieszkalnego w zakresie pełnego 3-fazowego backupu w przypadku zaniku napięcia w sieci energetycznej.

 

Kontakt:

marketing@xene.pl

 

artykuł sponsorowany