Kontrakt Polenergii na budowę farmy fotowoltaicznej za 68 mln zł

Kontrakt Polenergii na budowę farmy fotowoltaicznej za 68 mln zł
Polenergia

Polenergia podpisała umowę na budowę największej elektrowni fotowoltaicznej w swoim portfelu. Chodzi o farmę PV o docelowej mocy ponad 45 MW, która powstanie na terenie gminy Słupsk w województwie pomorskim.

Należąca do grupy Polenergia spółka Polenergia Obrót 2 zawarła z firmą P&Q umowę dotyczącą budowy farmy fotowoltaicznej Strzelino o łącznej mocy zainstalowanej 45,2 MWp. Projekt wygrał aukcję OZE przeprowadzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przed rokiem.

Umowa EPC, której wartość sięga 68 mln zł, dotyczy wykonania przez wykonawcę na rzecz farmy fotowoltaicznej Strzelino kompleksowych robót montażowo-elektrycznych obejmujących: dostawę i montaż konstrukcji wsporczych dla modułów fotowoltaicznych, montaż modułów fotowoltaicznych i inwerterów, dostawę i montaż stacji elektroenergetycznych nn/SN, dostawę i montaż kabli nn, SN, wykonanie stacji abonenckiej 20/110 kV wraz z dostawą urządzeń, dostawę i montaż linii kablowej WN wraz z siecią światłowodową. Umowa nie obejmuje dostawy modułów fotowoltaicznych i inwerterów.

REKLAMA

Polenergia podkreśla, że warunki umowy z P&Q nie odbiegają od standardowych warunków rynkowych dla tego typu kontraktów. Jej postanowienia dotyczą w szczególności zobowiązań stron, wynagrodzenia i zasad rozliczeń, odpowiedzialności, w tym jej ograniczenia, gwarancji należytego wykonania umowy, gwarancji usunięcia wad i usterek.

REKLAMA

Wraz z farmami wiatrowymi portfel działających instalacji OZE w grupie Polenergia wynosi już 351 MW, a wkrótce powiększy się o 121 MW dzięki uruchomieniu największej farmy wiatrowej Polenergii – realizowanej w ramach projektu Dębsk.

W ostatnich aukcjach, które Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził wcześniej w tym miesiącu, Polenergia zapewniła sobie kontakty na sprzedaż energii z kolejnych elektrowni fotowoltaicznych. Więcej na ten temat w artykule: Farmy fotowoltaiczne Polenergii wygrały aukcję OZE.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.