Niemcy będą produkować innowacyjne mikrofalowniki

Niemcy będą produkować innowacyjne mikrofalowniki
Solarnative

Niemiecka firma Solarnative w ciągu kilku miesięcy uruchomi produkcję mikrofalowników, które mają być łatwo integrowalne z modułami fotowoltaicznymi.

Solarnative – start-up z Frankfurtu nad Menem, działający od 3 lat – zainwestował około 1 mln euro w zakład, w którym będą produkowane mikrofalowniki bazujące na autorskiej koncepcji założycieli firmy Henka Oldenkampa i Juliana Mattheisa.

Fabryka mikrofalowników ma powstać w mieście Hofheim am Taunus, znajdującym się niedaleko Frankfurtu nad Menem. Solarnative ograniczył początkowe koszty inwestycji dzięki umowie wynajmu linii produkcyjnych. Ma je dostarczyć firma Juki Automation Systems.

REKLAMA

Po uruchomieniu produkcji pierwszych mikrofalowników Solarnative chce skalować produkcję, aby w ciągu kilku lat wytwarzać urządzenia o łącznej mocy 1 GW na rok.

Parametry Power Stick INV-350 

Urządzenia opracowane przez Solarnative dzięki kompaktowej budowie mają być łatwo integrowalne z ramami modułów fotowoltaicznych.

Wymiary mikrofalownika Power Stick INV-350 to 370 mm x 23,9 mm x 22,3 mm, a wraz z kablami jego długość wynosi 535 mm. Urządzenie waży 320 lub 350 gramów w zależności od wariantu.

Mikrofalownik będzie działać pod napięciem 230 V przy częstotliwości 50 Hz (alternatywnie 240 V przy 60 Hz).

REKLAMA

Power Stick INV-350 ma moc 350 W (AC) i można go łączyć z modułami fotowoltaicznymi o nominalnej mocy do 440 Wp. Solarnative informuje ponadto o wariancie przeznaczonym do obsługi paneli fotowoltaicznych o mocy do 300 W montowanych na balkonach.

Urządzenia mają pracować szeregowo i można je łączyć w ramach jednofazowych stringów. Każdy string ma osiągać maksymalne natężenie 20 A (4,6 kW) i ma komunikować się z serwerem za pomocą specjalnej bramki (Solarnative Smart Gateway), a pracę systemu fotowoltaicznego obsługiwanego przez mikrofalowniki Solarnative będzie można monitorować za pomocą autorskiej aplikacji.

Przykład konfiguracji łańcucha z sześcioma modułami PV. Źródło: Solarnative

Niemiecki start-up oferuje też inne urządzenia wpisujące się w ideę inteligentnego domu – w tym urządzenie do monitorowania pracy fotowoltaiki balkonowej, bateryjny magazyn energii AC czy ładowarkę do samochodu elektrycznego. Zapewnia rozwiązania umożliwiające ładowanie EV bezpośrednio energią produkowaną przez panele fotowoltaiczne.

Specyfikacje urządzeń oferowanych przez Solarnative można znaleźć na stronie producenta pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.