Millennium zaoferuje finansowanie fotowoltaiki

Millennium zaoferuje finansowanie fotowoltaiki
Bank Millennium

Bank Millennium udostępni kredyty na realizację projektów fotowoltaicznych. Środki będzie można pozyskać także na małe instalacje, które mają działać w modelu autokonsumpcji.

Kredyt, z którego mogą skorzystać inwestorzy z rynku fotowoltaicznego, jest dostępny w dwóch wariantach – do 2 mln zł, bez wkładu własnego i dodatkowych zabezpieczeń (100 proc. energii na potrzeby własne), oraz do 20 mln zł, z wkładem własnym od 10 do 20 proc. i minimalną autokonsumpcją energii na poziomie 50 proc.

Kredyt na fotowoltaikęautokonsumpcja

REKLAMA

Kredytem można sfinansować 100 proc. kosztów budowy (netto) instalacji fotowoltaicznych o mocy do 1 MWp (w tym mikroinstalacji) przeznaczonych do produkcji energii odnawialnej w całości na potrzeby własne. Kwota kredytu to maksymalnie 2 mln zł.

Bank ma nie wymagać w tym przypadku wkładu własnego, a kredyt udzielany jest bez dodatkowych zabezpieczeń. Okres kredytowania to maksymalnie 7 lat.

Kredyt na fotowoltaikęmix

Druga opcja kredytu przewiduje sfinansowanie od 80 do 90 proc. całkowitych kosztów budowy (netto) instalacji fotowoltaicznej, z produkcją energii odnawialnej na sprzedaż i potrzeby własne, z minimalnym 50-proc. poziomem autokonsumpcji.

W przypadku powołania spółki celowej, która będzie zajmować się wytwarzaniem energii z finansowanej instalacji, sprzedaż energii udziałowcom spółki oraz grupie przedsiębiorstw z nią powiązanych jest traktowana jako konsumpcja własna.

Elementem inwestycji może też być zakup i montaż magazynu energii o mocy do 10 MW włącznie.

Maksymalna kwota takiego kredytu to nawet 20 mln zł (nie więcej niż 5 tys. zł za 1 kWp mocy projektowanej instalacji fotowoltaicznej oraz 7 tys. zł za 1 kW mocy magazynu energii). Maksymalny okres kredytowania to 10 lat. Ten wariant kredytu wymaga zabezpieczeń.

Reklama

REKLAMA

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2022 roku w
poszczególnych miastach:

– Banki tworzą finansowy krwioobieg, w związku z czym przypisano im rolę katalizatora zielonej transformacji w gospodarce. Dlatego w najbliższych latach strumień finansowania będzie dość intensywnie przekierowywany w stronę przedsięwzięć i firm prośrodowiskowych. My chcemy pójść o krok dalej. W ubiegłym roku uruchomiliśmy projekt strategiczny EU Green Financing, w ramach którego przygotowujemy infrastrukturę produktowo-procesową, by efektywnie wspierać firmy w ich zrównoważonym rozwoju, realizacji zielonych inwestycji oraz transformacji energetycznej – mówi Antonio Pinto, członek zarządu Banku Millennium.

– Chcemy oferować nie tylko zielone produkty, ale też wsparcie eksperckie w pozyskaniu środków pomocowych. To wynika z naszej strategii, której ważną częścią jest strategia ESG. Planujemy kolejne zielone produkty, będziemy też aktywnie uczestniczyć w dystrybucji środków z programów unijnych – deklaruje Antonio Pinto.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.