SolarWorld chwali się sprzedażą w Polsce

SolarWorld chwali się sprzedażą w Polsce
Frank Asbeck, prezes SolarWorld / SolarWorld press

SolarWorld, największy producent modułów fotowoltaicznych w Europie, pochwalił się danymi na temat sprzedaży modułów fotowoltaicznych w Polsce oraz realizacjami farm fotowoltaicznych w naszym kraju, w których wykorzystano moduły SolarWorld.

SolarWorld zapewnia, że w tym roku sprzedał w naszym kraju moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 9 MW. Moduły fotowoltaiczne niemieckiej firmy zostały wykorzystane m.in. w trzech projektach farm fotowoltaicznych, każda o mocy około 1 MW, które są uruchamiane w tym roku w naszym kraju.

Ostatni z uruchomionych projektów fotowoltaicznych, w których wykorzystano panele fotowoltaiczne SolarWorld, to farma PV o mocy 1,3 MW, która powstała na terenie po wysypisku śmieci w Tomaszowie Lubelskim i którą podłączono do sieci w ubiegłym miesiącu. Za jej realizację odpowiadała firma Solar Park Zamość. – Przygotowania do budowy rozpoczęły się od ubicia odpadków. Potem wysypano na nie 1200 wywrotek ziemi. Dopiero na nich ustawiono 5280 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych o mocy 250 Wp każdy – komentował na łamach Dziennika Wschodniego Piotr Struk, właściciel firmy Solar Park Zamość.

REKLAMA
REKLAMA

Wcześniej panele fotowoltaiczne SolarWorld wykorzystano m.in. na farmie fotowoltaicznej o mocy 1 MW we Włodawie, którą podłączono do sieci w lipcu i na której budowę inwestor pozyskał – podobnie jak w przypadku innych tego rodzaju inwestycji, które powstawały ostatnio na terenie Lubelszczyzny – dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 dla woj. lubelskiego.

Kolejna farma fotowoltaiczna wyposażona w panele PV niemieckiego producenta powstaje w miejscowości Karolówka Kolonia. Moc tej instalacji wyniesie również ok. 1 MW.

Nasze wczesne wejście na polski rynek było ważnym krokiem, ponieważ umożliwiło nam budowę struktur i sieci dystrybucji. W przyszłym roku wejdzie w życie system taryf gwarantowanych i to wywinduje popyt – prognozuje Frank Asbeck, szef SolarWorld.

gramwzielone.pl