R.Power i Yingli zgłoszą do aukcji projekty PV o mocy 60 MW

R.Power i Yingli zgłoszą do aukcji projekty PV o mocy 60 MW
Farma fotowoltaiczna Kolno o mocy 1,84 MW. Fot. R.Power

Czołowy deweloper farm fotowoltaicznych w Polsce R.Power (wcześniej AMB Energia Wytwarzanie) kontynuuje współpracę przy realizacji projektów farm fotowoltaicznych na terenie naszego kraju wraz z chińskim potentatem w branży fotowoltaicznej Yingli Green.

W połowie ubiegłego roku obie firmy podały, że celem joint venture jest rozwój projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 MW. Zapowiedziano, że te projekty mają być gotowe do czasu uruchomienia w naszym kraju systemu aukcyjnego.

Teraz R.Power i Yingli informują, że zwiększą portfolio realizowanych wspólnie projektów fotowoltaicznych do 60 MW i zgłoszą je do aukcji, które odbędą się w 2016 i 2017 r. Udziały R.Power i Yingli w realizowanych wspólnie projektach wyniosą po 50 proc. Potwierdzono też plany sprzedaży farm fotowoltaicznych po ich uruchomieniu.  

REKLAMA
REKLAMA

R.Power realizuje jak dotąd największy projekt fotowoltaiczny w naszym kraju, czyli kompleks naziemnych farm fotowoltaicznych o nazwie Podlasie Solar Park. Do tej pory polski deweloper uruchomił dofinansowane ze środków unijnych z RPO dla Podlasia farmy fotowoltaiczne w Kolnie (1,84 MW), Jedwabnem (0,71 MW), Lipsku nad Biebrzą (0,3 MW) oraz ostatnią – w miejscowości Zagroby Zakrzewo (1 MW).  

Wcześniej spółka R.Power informowała że jej portfel obejmuje ponad 130 projektów fotowoltaicznych na różnym etapie rozwoju i jest stale powiększany o kolejne lokalizacje.

R.Power informuje teraz o portfelu realizowanych projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 150 MW. W portfelu spółki znajdują się także projekty elektrowni wiatrowych.

gramwzielone.pl