REKLAMA
 
REKLAMA

GoldenPeaks Capital dodał 176 MW mocy w PV do portfolio

GoldenPeaks Capital dodał 176 MW mocy w PV do portfolio
fot. Carl Beech/Unsplash

Projekty fotowoltaiczne Foxtrot i Gamma o łącznej mocy 176 MW już wytwarzają energię w 15 różnych regionach Polski. Zrealizowała je firma GoldenPeaks Capital, specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych.

Budowa farm fotowoltaicznych w ramach projektów PV Foxtrot i Gamma zaczęła się na początku 2022 roku. GoldenPeaks Capital (GPC) informuje, że została ona w dużej mierze ukończona. Spółka chce w pełni uruchomić instalacje w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

– Obiekty te zlokalizowane są głównie w północno-zachodniej Polsce (województwo zachodniopomorskie i wielkopolskie) i są w dużej mierze podłączone do sieci Enea i Energa – informuje Siro Barino, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w GoldenPeaks Capital.

REKLAMA

Sprzedaż energii na podstawie CPA

Farmy PV powstałe w ramach projektów Foxtrot i Gamma znajdują się w 15 regionach Polski. Spółka podpisała umowy sprzedaży energii z międzynarodowymi korporacjami.

Zespół GoldenPeaks Capital i jego spółek zależnych, takich jak Spectris Energy, wykonał świetną robotę, wprowadzając te projekty na rynek w ramach budżetu i na czas, pomimo burzliwych warunków rynkowych – powiedział Fergie May, CIO GoldenPeaks Capital.

REKLAMA

Rozwój GPC

Spółka angażuje się w realizację projektów fotowoltaicznych i wiatrowych głównie w krajach Europy Wschodniej. Teraz zamierza zintensyfikować swoją aktywność w branży energii odnawialnej. Ma w tym pomóc integracja wszystkich sektorów GPC: produkcji, opracowywania projektów i inżynierii, finansowania i strukturyzacji, zarządzania łańcuchem dostaw, budowy i uruchomienia inwestycji, a także sprzedaży energii.

Firma ma ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów energetycznych na całym świecie. Łączna moc zrealizowanych i wdrożonych inwestycji wynosi ponad 6 GW. W Polsce GPC działa za pośrednictwem spółki zależnej Spectris Energy.

Jesienią ubiegłego roku firma ogłosiła, że zamierza w ciągu najbliższego półrocza przejąć w Polsce projekty PV o łącznej mocy ponad 1 GW.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA