Polski producent konstrukcji PV notuje duży wzrost przychodów i zysku

Polski producent konstrukcji PV notuje duży wzrost przychodów i zysku
Remor Solar Polska

Notowany na giełdzie NewConnect dostawca konstrukcji pod panele fotowoltaiczne oraz wykonawca elektrowni PV pochwalił się wyraźnym wzrostem przychodów i zysku za ostatni kwartał zeszłego roku i za cały rok 2022.

Spółka Remor Solar Polska podała wyniki finansowe za ostatni kwartał i cały 2022 rok. Wyłącznie w czwartym kwartale ubiegłego roku jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 16,47 mln zł – w porównaniu do przychodów na poziomie 5,84 mln zł w analogicznym okresie 2021 roku.

W ostatnim kwartale 2022 roku spółka odnotowała prawie 12-krotny wzrost zysku w stosunku do ostatniego kwartału 2021 roku. Zysk netto za czwarty kwartał 2022 roku wyniósł 1,23 mln zł. Natomiast w analogicznym okresie roku wcześniejszego firma wypracowała zysk netto w wysokości 103 tys. zł.

REKLAMA

Przychody Remor Solar Polska SA za cały 2022 rok wyniosły 54,72 mln zł i były znacznie wyższe od przychodów za 2021 rok (15,44 mln zł). Ubiegłoroczny zysk netto firmy wyniósł 6,76 mln zł i był kilkukrotnie wyższy od zysku wypracowanego rok wcześniej (1,08 mln zł).

Tak znaczący wzrost przychodów jest efektem zarówno sprzyjających naszej branży okoliczności zewnętrznych, jak i przyjętej strategii działania polegającej na aktywnym zdobywaniu partnerów biznesowych nie tylko w kraju, ale również, a nawet przede wszystkim, za granicą. Strategia ta stabilizuje funkcjonowanie naszej firmy, a jednocześnie pozwala czerpać z potencjału rynku europejskiego. W raportowanym kwartale korzystnie również kształtowały się kwestie związane z różnicami kursowymi walut” – informuje zarząd spółki.

Ekspansja zagraniczna

W ostatnim kwartale Remor Solar Polska SA podpisał pierwszą umowę na realizację farmy fotowoltaicznej w charakterze generalnego wykonawcy. Wartość umowy wynosi 14,8 mln zł netto. Zakończenie prac powinno nastąpić w połowie 2023 roku.

REKLAMA

Remor kontynuował także realizację kontraktów poza granicami Polski – w Szwecji, na Węgrzech i Słowenii. Rozpoczął też ekspansję handlową w Rumunii i Chorwacji.

Spółka informuje, że istotne dla jej wyników finansowych za ostatni kwartał 2022 roku było zakończenie dostaw konstrukcji wsporczych dla farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach-Dziećkowicach o mocy 37,1 MWp. Instalacje zamówił Tauron Serwis, a wartość kontraktu wyniosła 14,6 mln zł netto.

Docelowo moc farmy fotowoltaicznej Taurona w Mysłowicach wyniesie 100 MWp. Więcej na temat tej inwestycji w artykule: Na Śląsku trwa budowa ogromnej farmy fotowoltaicznej.

Piotr Pająk

piotr.pajak@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.