REKLAMA
 
REKLAMA

Columbus zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych

Columbus zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych
fot. YouTube/Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Columbus. Jest to związane z planami przeniesienia notowań na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Columbus Energy zamierza przenieść notowania spółki z alternatywnego rynku NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Jak informuje, zatwierdzenie prospektu przez KNF stanowi istotny krok w tym kierunku. Celem jest dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji Columbus do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez GPW w Warszawie.

Spółka spodziewa się, że zmiana rynku notowań powinna nastąpić w ciągu następnych tygodni.

REKLAMA

Droga do GPW

Nasza droga na rynek regulowany GPW była dość skomplikowana, ale szczęśliwie zbliżamy się do jej końca. Przypomnę, że pierwszą wersję prospektu emisyjnego złożyliśmy do KNF w 2017 roku, gdy byliśmy w trakcie dynamicznego rozwoju z małej spółki instalatorskiej w dostawcę usług OZE i skalowaliśmy naszą działalność w bardzo dużym tempie. Do tego dynamicznie zmieniało się otoczenie legislacyjne i rynkowe w Polsce, a niedługo potem nastąpił mocny zwrot w światowej gospodarce, szczególnie w kluczowym dla nas obszarze, czyli energetyce – opowiada Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. – Wszystkie te czynniki utrudniały, wręcz hamowały nasze starania o to, aby zostać emitentem głównego rynku GPW, choć wartość Columbus dawno przekroczyła poziom rynku NewConnect.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu został złożony przez Columbus Energy po raz drugi do Komisji Nadzoru Finansowego 12 sierpnia 2022 roku. W procesie dopuszczenia i wprowadzenia akcji na główny parkiet GPW – od przygotowania prospektu i pełnej dokumentacji po reprezentację w postępowaniu o zatwierdzenie prospektu przez KNF – spółkę wspierała kancelaria White&Case.

REKLAMA

Plany spółki

Jak zapowiada Dawid Zieliński, przeniesienie notowań na rynek GPW da spółce dostęp do nowej grupy inwestorów. – Przyspieszymy też realizację kluczowych inwestycji, jak wielkoskalowe magazyny energii, oraz zintensyfikujemy działania w zakresie ekspansji na rynkach zagranicznych – dodaje prezes.

Pod koniec lutego Columbus informował o sprzedaniu pakietu projektów PV o łącznej mocy 17,5 MW. Z kolei w grudniu ubiegłego roku firma zawarła umowę z Engie Zielona Energia na sprzedaż projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 102,5 MW.

Pozyskany ze zbycia farm solarnych kapitał Columbus ma przeznaczyć na spłatę kredytów, które spółka zaciągnęła w mBanku na realizację inwestycji PV, oraz zielonych obligacji – o łącznej wartości około 180 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA