REKLAMA
 
REKLAMA

Polski dystrybutor sprzętu PV kupi falowniki o mocy 150 MW

Polski dystrybutor sprzętu PV kupi falowniki o mocy 150 MW
FoxESS

Menlo Electric podpisał kontrakt na dostawę falowników o mocy 150 MW. Umowa obejmuje falowniki sieciowe 1-fazowe i 3-fazowe oraz falowniki hybrydowe 1-fazowe i 3-fazowe, a także baterie.

Menlo Electric jest jednym z trzech największych sprzedawców modułów Jinko Solar i Risen Energy w Unii Europejskiej oraz oficjalnym dystrybutorem paneli JA Solar oraz falowników i baterii Sungrow, SolarEdge i FoxESS Polska.

Teraz dystrybutor sprzętu PV przedłużył współpracę z firmą FoxESS Polska na 2023 rok. Obejmuje ona dostawę falowników i rozwiązań magazynowych o mocy 150 MW.

REKLAMA

Magazyny energii dla Ukrainy

W ramach współpracy FoxESS Polska i Menlo Electric przekażą falowniki i baterie dla ukraińskiej szkoły. Będzie to element programu #100RESForSchools prowadzonego przez Fundację Energy Act for Ukraine.

– Program ma na celu zmniejszenie liczby godzin, w których placówki funkcjonują bez energii elektrycznej oraz umożliwienie szkołom i szpitalom korzystania z magazynowanej energii elektrycznej podczas przerw w dostawie prądu. Ważne jest także zmniejszenie ich zależności od sieci i obniżenie rachunków za energię. Stale poszukujemy nowych darczyńców do programu i niezmiernie cieszymy się, że FoxESS Polska zdecydował się dołączyć do ich grona – komentuje Corina Serban, CSR Manager z Menlo Electric.

REKLAMA

Wyniki Menlo Electric

W 2022 roku Menlo Electric dostarczyło ponad 600 MW komponentów instalacji OZE do ponad 30 krajów z 8 hubów logistycznych rozsianych po Europie i Afryce.

W ubiegłym roku sprzedaż Menlo przekroczyła 600 mln zł. Obecnie firma realizuje ponad 1000 zamówień, obsługując ponad 300 klientów miesięcznie. W tym roku Menlo chce podwoić sprzedaż.

Ostatnio polski dystrybutor komponentów elektrowni PV informował o dostawach dwustronnych paneli na potrzeby farm fotowoltaicznych budowanych w naszym kraju przez litewską grupę Ignitis. Więcej na ten temat w artykule:  Menlo Electric dostarczył panele fotowoltaiczne dla Grupy Ignitis

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA