Moduł fotowoltaiczny na ogrodzenie ogrodowe

Moduł fotowoltaiczny na ogrodzenie ogrodowe
fot. Green Akku

Niemiecki Green Akku sprzedaje system fotowoltaiczny zaprojektowany z myślą o ogrodzeniach ogrodowych. Zdaniem dystrybutora zamontowana w ten sposób fotowoltaika będzie bardziej efektywna zimą.

Zestaw ZaunPV składa się z modułu fotowoltaicznego w srebrnej ramie o mocy 335 W i wymiarach 1690 x 966 x 35 mm, pojedynczego mikroinwertera Bosswerk Mikrowechselrichter MI300 obsługującego jeden moduł oraz okablowania i pozostałego oprzyrządowania niezbędnego do wykonania samodzielnego montażu. Moduł PV wchodzący w skład zestawu to produkt niemieckiej firmy AE Solar.

Dystrybutor systemu, Green Akku, opisuje, że ZaunPV sprawdzi się idealnie przy ogrodzeniach o wysokości min. 180 cm przy montażu pionowym oraz o szerokości 140 cm przy montażu w poziomie.

REKLAMA

Więcej prądu zimą

Dystrybutor wskazuje, że w jesienne i zimowe miesiące, kiedy słońce jest nisko, moduł zamontowany pod kątem 90 stopni będzie produkował więcej energii niż ten sam zamontowany na dachu pod kątem 30 stopni. Co więcej, w zimie na module zamontowanym na balustradzie ogrodzeniowej nie będzie osadzał się śnieg, co także ma się przełożyć na wyższe uzyski prądu.

Jak czytamy na stronie Green Akku, ZaunPV wyposażony jest w specjalny zestaw antykradzieżowy, choć nie opisano dokładnie, na czym mechanizm ten miałby polegać. Dystrybutor zapewnia, że montaż jest prosty i możliwy do wykonania przez dwie osoby (a nawet jedną) przy użyciu narzędzi, które firma dostarcza razem z głównymi komponentami.

Gwarancja produktowa zarówno na moduł, jak i mikroinwerter wynosi 12 lat.

REKLAMA

Dostępny w sprzedaży

Zestaw ZaunPV jest już dostępny w sprzedaży na stronie Green Akku w cenie 416,81 euro (około 1940 zł) plus koszt wysyłki.

Oprócz opisanego systemu Green Akku oferuje również podobny zestaw, ale z modułem o mocy 390 W. Kosztuje on 436,13 euro (około 2032 zł). Ponadto ma w sprzedaży zestawy zawierające dwa moduły oraz dwa mikroinwertery. W tej konfiguracji również dostępne są dwie wersje. Pierwsza z nich zawiera dwa moduły o mocy 335 Wp każdy + dwa mikroinwertery i kosztuje 713,45 euro (około 3324 zł), a druga składa się z dwóch modułów o mocy 390 Wp każdy oraz dwóch mikroinwerterów i kosztuje 797,48 euro (około 3716 zł).

Ostatnio informowaliśmy także o ciekawym zestawie dla fotowoltaiki balkonowej sprzedawanym przez Green Akku. Łączy on w sobie moduł PV o mocy 380 W, mikroinwerter, regulator ładowania oraz baterię litowo-żelazowo-fosforanową (LFP) o pojemności 2,56 kWh. Całość ma być łatwa w montażu, a pracę systemu użytkownik może kontrolować za pomocą aplikacji mobilnej. Zestaw kosztuje 2449 euro (11 412 zł).

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.