Przybyło kilkadziesiąt instalacji PV na sklepach Dino

Przybyło kilkadziesiąt instalacji PV na sklepach Dino

Od kilku lat sieć Dino konsekwentnie montuje panele fotowoltaiczne na dachach kolejnych marketów. Dzięki temu zapotrzebowanie grupy na energię elektryczną w coraz większym stopniu jest zaspokajane z odnawialnych źródeł.

W pierwszym kwartale 2023 roku liczba marketów Dino posiadających własne instalacje fotowoltaiczne zwiększyła się o 62 – do 1763. Łączna moc tych instalacji wzrosła do 68,2 MW.

Kolejne inwestycje w instalacje fotowoltaiczne przełożyły się na wyraźny wzrost produkcji energii elektrycznej przez sieć sklepów Dino. W pierwszym kwartale br. Grupa Dino wygenerowała 7,6 GWh energii elektrycznej ze słońca, podczas gdy analogicznym okresie zeszłego roku wytworzyła 5,1 GWh.

REKLAMA

Dzięki inwestycjom w fotowoltaikę zrealizowanym w tym czasie systemy PV zasilały w energię już 80 proc. sklepów sieci w całej Polsce.

REKLAMA

Na koniec marca 2023 roku Grupa Dino miała 2210 sklepów w kraju – wobec 1880 rok wcześniej. Tylko w pierwszym kwartale br. sieć powiększyła się o 54 sklepy.

Przychody Grupy Dino w pierwszym kwartale br. wyniosły 5,54 mld zł i były wyższe o 1,69 mld zł (czyli o 43,8 proc.) niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Kwartalny zysk netto firmy wyniósł 270,6 mln zł, podczas gdy w pierwszym kwartale ubiegłego roku było to 191,3 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.