R.Power wybrał moduły dla projektów o mocy niemal 60 MW

R.Power wybrał moduły dla projektów o mocy niemal 60 MW
R.Power

Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnych projektów.

R.Power przygotowuje się do budowy kolejnych farm fotowoltaicznych. W tym celu spółka zawarła umowę na dostawę modułów PV o łącznej mocy wynoszącej 58,9 MWp, która ma zostać zrealizowana do kwietnia 2024 roku.

Dostawcą będzie związany z chińską grupą Chint producent Astroenergy New Energy Technology, którego obecne roczne zdolności produkcyjne sięgają w przypadku ogniw i modułów odpowiednio 40 GW i 48 GW. Moduły fotowoltaiczne Astyroenergy powstają w fabrykach w Chinach i Tajlandii. R.Power nie podał, które moduły Astroenergy są przedmiotem zamówienia.

REKLAMA

Ponad 8 GW w projektach

Polski deweloper ma obecnie w swoim portfelu zrealizowane i będące w trakcie budowy elektrownie fotowoltaiczne o mocy ponad 0,6 GWp. Portfel projektów realizowanych przez R.Power ma przekraczać 8,3 GWp, w tym projektów o ograniczonym ryzyku (wybudowanych, w przygotowaniu do budowy lub w trakcie budowy) – około 0,9 GWp.

REKLAMA

Od kilku lat R.Power działa na kolejnych zagranicznych rynkach, w tym w Rumunii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, rozwijając w tych krajach portfel inwestycji, których moc ma przekraczać 2 GW.

W lutym br. R.Power SA podpisał umowę inwestycyjną z Funduszem Three Seas Initiative Investment Fund (3SIIF) na kwotę 150 mln euro, czyli około 0,7 mld zł. Fundusz 3SIIF miał objąć mniejszościowy pakiet akcji w R.Power, uzyskując opcję późniejszego zwiększenia swojego zaangażowania w spółkę do kwoty 250 mln euro (około 1,2 mld zł).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.