REKLAMA
 
REKLAMA

Menlo Electric sfinansował instalację PV dla szpitala w Ukrainie

Menlo Electric sfinansował instalację PV dla szpitala w Ukrainie
Menlo Electric

Polski dystrybutor komponentów instalacji fotowoltaicznych Menlo Electric we współpracy z Fundacją Energy Act For Ukraine zainstalował hybrydową instalację fotowoltaiczną w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie w Ukrainie.

Ukraińska organizacja charytatywna Energy Act For Ukraine Foundation zorganizowała oficjalne otwarcie hybrydowej instalacji fotowoltaicznej w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie. Menlo Electric przekazało na rzecz projektu panele fotowoltaiczne, a marka Garnier pełniła funkcję partnera charytatywnego.

W ramach partnerstwa Fundacja Energy Act For Ukraine oraz Menlo Electric wspólnie wybudują instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla szkół i szpitali w Ukrainie. W pierwszej fazie współpracy partnerzy wyposażą 10 placówek w instalacje PV o łącznej mocy 300 kW.

REKLAMA

Fotowoltaika dla dzieci

Projekt ma na celu zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii dla szpitali i szkół za pośrednictwem hybrydowych systemów energii słonecznej. Współpraca prowadzona jest w ramach inicjatywy CSR  Menlo o nazwie „Energy to Power Your Future”, w ramach której firma bezpłatnie instaluje systemy PV w instytucjach opiekujących się dziećmi.

Obwodowy Szpital Dziecięcy w Czernihowie, który jest wiodącą placówką zajmującą się leczeniem dzieci w regionie, stał się pierwszym budynkiem, który otrzymał wsparcie w ramach programu Menlo Electric w Ukrainie.

W czerwcu 2022 roku uruchomiliśmy program CSR „Energy to Power Your Future”, w ramach którego bezpłatnie instalujemy systemy fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Do tej pory wsparliśmy w ten sposób już 6 instytucji – trzy w Polsce i trzy za granicą. Instalacja w Czernihowie była szczególna, bo nie stanowi jedynie odciążenia finansowego, ale daje możliwość funkcjonowania szpitala podczas przerw w dostawach prądu spowodowanych wojną – wyjaśnia Krystyna Kacperska, marketing manager w Menlo Electric.

Instalacja, na którą składają się panele słoneczne o mocy 44,6 kW oraz system magazynowania energii o pojemności 96 kWh, została zainstalowana w celu autonomicznego zasilania krytycznych urządzeń w budynku szpitala, w którym mieszczą się oddziały intensywnej terapii noworodków i wcześniaków.

REKLAMA

Uruchomiony system zapewni osiem godzin nieprzerwanej pracy oddziału w przypadku awarii zasilania. Szpital zaoszczędzi na kosztach energii około 22,5 tys. zł rocznie, a emisja CO2 spadnie o 1139 ton w ciągu 25 lat planowanej eksploatacji systemu.

W godzinach przerw w dostawie prądu zdarzali się pacjenci, którzy potrzebowali pilnej pomocy medycznej. Nasi lekarze zastąpili sprzęt elektryczny, ręcznie wspomagając ich oddychanie, chirurdzy operowali w świetle latarek, a pielęgniarki bandażowały pacjentów, korzystając ze światła w telefonach. To wszystko było częścią naszego codziennego życia. Dlatego bardzo doceniamy wszystkie możliwości dodatkowego zaopatrzenia w energię i jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasz szpital jako pierwszy w regionie ma panele fotowoltaiczne – komentuje Tetyana Lebedeva, zarządzająca Obwodowym Szpitalem Dziecięcym w Czernihowie.

Obecnie Menlo Electric i Fundacja Energy Act for Ukraine budują nową instalację fotowoltaiczną w szkole średniej nr 3 w Czernihowie w ramach kontynuacji współpracy.

 

uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w szpitalu w Czernichowie
Menlo Electric

 

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

No i super, my im fotowoltaikę, a oni? A oni nam zabierają kasę z zusu, biorą 500+, za to czczą ludobójców jak bandera, skacząc po niepochlebnych szczątkach Polakow. Brawo my!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA