REKLAMA
 
REKLAMA

58 mln zł na dalszy rozwój polskiej spółki fotowoltaicznej

58 mln zł na dalszy rozwój polskiej spółki fotowoltaicznej
fot. ML System

ML System pozyska ponad 58 mln zł w ramach swojej oferty publicznej. Zainteresowanie było bardzo duże – do inwestorów trafią wszystkie oferowane akcje serii F.

Oferta publiczna ML System realizowana była w trybie subskrypcji prywatnej. Spółka sprzeda wszystkie wystawione akcje (896 848) po cenie 65 zł każda. Jak informuje, zgłoszony popyt znacznie przewyższył udostępnioną liczbę akcji.

Umowy objęcia akcji zostaną zawarte z inwestorami do 5 czerwca 2023 roku.

REKLAMA

Rozwój technologii kwantowej

Pozyskany kapitał ML System przeznaczy na rozwój nowych produktów wykorzystujących technologię kwantową.

Bardzo wysoki popyt inwestorów na akcje ML System potwierdza, że rynek wierzy w nasze ambitne plany rozwoju i cel rozszerzenia strategii o produkcję ceramicznych dachówek fotowoltaicznych oraz fotowoltaicznych płyt elewacyjnych. Zamierzamy wykorzystać sprzyjające warunki zewnętrzne, aby zdynamizować rozwój i w horyzoncie średnioterminowym stać się prekursorem wdrożeń innowacyjnych produktów rozszerzających naszą ofertę BIPV i jednocześnie wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań BIPV w Europie – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

REKLAMA

Spółka w latach 2023–2024 zamierza zainwestować około 120 mln zł w produkcję ceramicznych dachówek fotowoltaicznych i fotowoltaicznych płyt elewacyjnych. Według planu pełne moce produkcyjne w szacowanej wielkości do 50 tys. m2 miesięcznie osiągnie w drugiej połowie 2025 roku.

Aktywny pierwszy kwartał

Ostatnio ML System opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał br. Wypracował w tym czasie 46,1 mln zł przychodów ze sprzedaży przy wzroście marży EBITDA o 67 proc. r/r. Wynik EBITDA osiągnął poziom 7,4 mln zł (+40 proc. r/r). Udział sprzedaży eksportowej w ogólnej wartości sprzedaży zwiększył się z 6 proc. w pierwszym kwartale 2022 do 17 proc. w pierwszym kwartale 2023.

Spółka zanotowała w pierwszych trzech miesiącach br. stratę netto na poziomie 2,3 mln zł, zapewnia jednak, że jest to efekt wzrostu głównie kosztów finansowych (do 1,9 mln zł).

Więcej o zdarzeniach istotnych dla spółki w pierwszym kwartale br. i dalszych planach w artykule: ML System ze sporym wzrostem EBITDA i stratą netto.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA