EcoFlow PowerStream – ekologiczne rozwiązanie dla domu lub mieszkania

EcoFlow PowerStream – ekologiczne rozwiązanie dla domu lub mieszkania
EcoFlow PowerStream – balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania.

EcoFlow PowerStream to pierwszy na świecie balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania, który pozwala wygodnie korzystać z energii słonecznej w domu lub mieszkaniu.

System PowerStream jest bardzo prosty w montażu i ułatwia oszczędzanie prądu. W razie potrzeby może też zapewnić zasilanie awaryjne. Istnieje również możliwość uzyskania dofinansowania na jego instalację. To ekologiczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie, któremu przyjrzymy się w tym artykule.

Co składa się na system PowerStream?

PowerStream obejmuje mikroinwerter, który stanowi swego rodzaju centrum całego systemu, panele fotowoltaiczne (o łącznej mocy do 800 W) oraz inteligentne gniazdka Smart Plug, które umożliwiają monitorowanie, zarządzanie i przydział energii w czasie rzeczywistym. Jest też kompatybilny z większością stacji zasilania EcoFlow, które pozwalają na wygodne magazynowanie nadwyżek prądu i korzystanie z niego, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

EcoFlow PowerStream – balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania
EcoFlow

Jak to działa?

System PowerStream umożliwia wykorzystanie pozyskiwanej za pomocą paneli fotowoltaicznych energii słonecznej do zasilania wybranych urządzeń w domu. Wszelkie nadwyżki prądu mogą być magazynowane w przenośnej stacji. Dzięki temu ekologiczna energia słoneczna staje się dostępna dla większej liczby użytkowników.

 

EcoFlow PowerStream – balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania
EcoFlow

Inteligentne gniazdka – więcej możliwości

Będące częścią systemu inteligentne gniazdka Smart Plug umożliwiają monitorowanie poboru prądu w czasie rzeczywistym. Można więc zyskać pełniejszy obraz zużycia energii w swoim domu. Ponadto dedykowana aplikacja EcoFlow pozwala na zdalne sterowanie podłączonymi do wtyczek urządzeniami i tworzenie dla nich harmonogramów pracy. Dzięki temu wybrane sprzęty będą działać tylko wtedy, gdy rzeczywiście będzie to potrzebne – w ten sposób zaoszczędzimy jeszcze więcej prądu, a co za tym idzie pieniędzy.

 

EcoFlow PowerStream – balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania
EcoFlow

 

Bezproblemowy montaż

Montaż systemu PowerStream jest bardzo prosty i w wielu przypadkach nie wymaga angażowania fachowców. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są specjalnie zaprojektowane płaskie kable, które pozwalają na podłączenie paneli fotowoltaicznych do mikroinwertera bez konieczności wiercenia otworów w ścianie.

Należy również pamiętać, że dzięki kompatybilności z różnymi modelami paneli fotowoltaicznych i stacji zasilania możliwe jest optymalne dostosowanie systemu do swoich potrzeb. Co więcej, PowerStream świetnie sprawdzi się na przykład na balkonie, tarasie lub w garażu, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem dla domów i mieszkań.

 

EcoFlow PowerStream – balkonowy system fotowoltaiczny ze stacją zasilania
EcoFlow

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaiczny system balkonowy?

Nowy system fotowoltaiczny EcoFlow ma wiele zalet, dzięki czemu może stanowić doskonałe uzupełnienie zasilania z sieci. Najważniejsze atuty tego rozwiązania to na przykład:

  • 0% strat energii – system PowerStream pozwala magazynować wszystkie nadwyżki energii w stacji zasilania i korzystać z niej w późniejszym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Oszczędzanie prądu – PowerStream pozwala zyskać nawet 1039 kWh rocznie, dzięki czemu możliwe jest oszczędzanie na rachunkach za prąd.
    Mniejsza zależność od sieci energetycznej – korzystając z ogólnodostępnej energii słonecznej, można zmniejszyć swoją zależność od sieci energetycznej.
  • Zasilanie awaryjne – gdy nastąpi awaria, można wykorzystać magazynowaną w stacji energię elektryczną do zasilania najważniejszych urządzeń, takich jak na przykład lodówka.
  • Ochrona środowiska – EcoFlow PowerStream to rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Możliwość uzyskania dofinansowania

Warto wiedzieć, że od jakiegoś czasu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki balkonowej. Jest ono częścią Krajowego Planu Odbudowy i może wynosić nawet 50% kosztów całej inwestycji. Jego całkowita pula wynosi 448 milionów złotych.

Aby otrzymać takie dofinansowanie, trzeba uzyskać zgodę swojej wspólnoty mieszkaniowej, a następnie złożyć odpowiedni wniosek wraz z projektem instalacji. Dokumenty należy przesłać w wersji papierowej do tymczasowej siedziby banku BGK – jest na to czas do 30 czerwca 2026 roku. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej możliwości – teraz inwestycja w ekologiczne zasilanie może kosztować nawet o połowę mniej!

Ekologiczne zasilanie w domu lub mieszkaniu

Jak widać, fotowoltaiczny system balkonowy EcoFlow PowerStream może stanowić świetne, ekologiczne rozwiązanie dla domu lub mieszkania. Pozwala nie tylko zasilać wybrane urządzenia za pomocą energii słonecznej, ale też oszczędzać na rachunkach za prąd. Sprawdzi się również w wypadku awarii. Ponadto możliwość uzyskania dofinansowania czyni tę opcję jeszcze bardziej atrakcyjną. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie godne rozważenia.

Więcej na stronie internetowej: ecoflow.com.pl.

 

artykuł sponsorowany