REKLAMA
 
REKLAMA

Qair z finansowaniem dla dużych projektów fotowoltaicznych

Qair z finansowaniem dla dużych projektów fotowoltaicznych
Fot. Qair
Deweloper odnawialnych źródeł energii Qair uzyskał znaczne finansowanie na duże projekty fotowoltaiczne. Umowa kredytowa została podpisana z konsorcjum, w którego skład wchodzą Santander Bank Polska i PKO Bank Polski.

Qair uzyskał kredyty o wartości 335,3 mln zł dla projektów fotowoltaicznych o mocy 130 MW, z których energia będzie sprzedawana w ramach umów cPPA.

Umowa kredytowa dotyczy trzech dużych farm fotowoltaicznych w Golczewie, Rokietnicy i Pakości. Produkcja energii ma ruszyć w przyszłym roku. Największym projektem w całym portfelu jest elektrownia fotowoltaiczna Golczewo o mocy 80 MW.

Krzysztof Wojtysiak, CEO Qair Polska, podkreśla duży popyt na zieloną energię, którą będą wytwarzać farmy fotowoltaiczne. Większość wolumenu z obecnie finansowanych projektów już została zakontraktowana. Możliwe jest dalsze rozszerzenie finansowania, jeśli poziom wolumenu zakontraktowanego w ramach umów cPPA wzrośnie.

REKLAMA

Miliardy na projekty OZE

Dzięki czwartemu dużemu finansowaniu na polskim rynku Qair Polska pozyskał już prawie 2 mld zł na projekty wiatrowe i fotowoltaiczne o mocy ponad 500 MW.

REKLAMA

Qair Polska to spółka zależna Grupy Qair, która działa na polskim rynku od 2015 roku. Portfel aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych firmy obejmuje 308 MW elektrowni w pełni operacyjnych, 200 MW znajduje się w realizacji, a ponad 2,5 GW jest we wczesnej fazie rozwoju.

Qair jest deweloperem i niezależnym producentem energii odnawialnej. Opracowuje, finansuje, buduje i obsługuje projekty związane z produkcją i magazynowaniem energii słonecznej, lądowej oraz morskiej energii wiatrowej, energii wodnej, przetwarzania odpadów na energię oraz ekologicznego wodoru. Wywodzący się z Francji deweloper ma ponad 1 GW mocy w eksploatacji lub w budowie. Ponadto rozwija portfolio o mocy 30 GW w 20 krajach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Łacińskiej i Afryce.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA