Finansowanie fotowoltaiki dla firm nawet z zerowym oprocentowaniem

Finansowanie fotowoltaiki dla firm nawet z zerowym oprocentowaniem
Fot. Santander

Santander Leasing wspólnie z Karlik Energy oferują finansowanie projektów fotowoltaicznych w przedsiębiorstwach. Można uzyskać sfinansowanie inwestycji do wartości 500 tys. zł. Możliwe jest nawet zerowe oprocentowanie.

Jak podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing, obowiązujące w 2023 r. stawki cen energii elektrycznej  i podwyżki rzędu kilkuset proc. wielu przedsiębiorców mogą stanowić wyzwanie w kontekście prowadzonej działalności. Inwestycja w odnawialne źródła energii to zatem duży wkład w realne obniżenie kosztów. Pomocne mogą być zaproponowane przez Santander Leasing rozwiązania finansowania fotowoltaiki. W pierwszym półroczu 2023 r. finansowanie instalacji OZE przez firmę osiągnęło dynamikę 19 proc. r/r.

Karol Wiśniewski, dyrektor zarządzający Karlik Energy, podkreśla, że pierwszym etapem współpracy z inwestorem zainteresowanym montażem fotowoltaiki jest bezpłatny audyt, który służy rozpoznaniu potrzeb danego klienta.

REKLAMA

– W branży OZE każdy projekt to zupełnie nowa historia, różne parametry i inna specyfika wykorzystania energii. Audyt ma na celu znalezienie optymalnych rozwiązań dedykowanych konkretnemu odbiorcy. Dopiero na podstawie zebranych informacji zespół specjalistów przygotowuje dokument określający, szczegóły techniczne instalacji, jaka będzie wartość inwestycji i poziom oszczędności, którego klient może się spodziewać. Wszystko po to, aby dać nabywcy pełen obraz sytuacji przed podjęciem decyzji o współpracy z naszą firmą. A decyzję o rozpoczęciu inwestycji może ułatwić fakt, że Karlik Energy, we współpracy z Santander Leasing, oferuje swoim klientom różne formy finansowania – tak, aby rachunki za prąd zamienić na ratę leasingu – mówi Karol Wiśniewski.

Obecnie Santander Leasing ma w ofercie dla firm także leasing instalacji fotowoltaicznych w ramach produktu o nazwie SolarLease z finansowaniem do 120 miesięcy, z pierwszą opłatą leasingową od 10 proc. Kolejnym produktem jest pożyczka na instalacje fotowoltaiczne z okresem finansowania do 120 miesięcy i udziałem własnym od 10 proc.

REKLAMA

Spółka Santander F24, należąca wraz z Santander Leasing do Grupy Santander Bank Polska, oferowała już wcześniej finansowanie fotowoltaiki dla konsumentów. W ramach uruchomionej oferty klienci mogli skorzystać z pożyczki na instalacje fotowoltaiczne o wartości od 5 do 80 tys. zł, z udziałem własnym wynoszącym 0 proc., i okresem finansowania od 6 do 120 miesięcy, w ratach równych lub malejących.

Karlik Energy działa w grupie spółek Karlik obecnych polskim rynku od ponad 30 lat. Oferuje klientom indywidualnym, gospodarstwom rolnym oraz przedsiębiorcom kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki – projekt, dostawę, montaż, przyłączenie do sieci dystrybucyjnej i serwis. Oprócz instalacji fotowoltaicznych spółka ma w ofercie pompy ciepła, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz magazyny energii.

Santander Leasing to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w finansowaniu maszyn i urządzeń. Oferuje finansowanie środków trwałych klientom z sektora małych i średnich firm oraz korporacyjnym.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.