Czy projektowanie instalacji PV musi być skomplikowane?

Czy projektowanie instalacji PV musi być skomplikowane?
Fot. Baks / Google Maps; Google Maps jest znakiem towarowym Google LLC

Co łączy dziś zadowolonego klienta z nowoczesną firmą? Odpowiedzi może być wiele, lecz według nas to połączenie przez aplikację czy stronę www, na której klient może w łatwy i komfortowy sposób dokonać wyboru produktu popartego pełnym opisem technicznym, a następnie dokonać zakupów w firmie, która jest w stanie szybko i sprawnie dostarczyć zamówione produkty.

W firmie Baks takim połączeniem jest aplikacja PV BAKS. Aplikacja PV BAKS to zaawansowane narzędzie stworzone dla osób zajmujących się projektowaniem instalacji PV, sprzedażą gotowych rozwiązań niezbędnych do wykonania instalacji PV oraz zainteresowanych wykorzystaniem energii słonecznej do zasilania swoich domów lub przedsiębiorstw. Niezależnie od tego czy jesteś ekspertem w dziedzinie fotowoltaiki, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z odnawialnymi źródłami energii, PV BAKS zapewnia intuicyjny interfejs i wszechstronne możliwości, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty w krótkim czasie w zaledwie pięciu krokach. Ten w pełni online program prowadzi użytkownika od podstawowych danych aż po możliwość generowania zestawień produktowych, wizualizacji końcowej instalacji oraz możliwość zapisania wygenerowanych projektów.

 

Baks

Wybór aplikacji zawsze musi być tylko jeden, a zalet aplikacji PV BAKS jest wiele:

 • umożliwia dokładne projektowanie instalacji fotowoltaicznych dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki zaawansowanym algorytmom i narzędziom analizy możesz np. określić optymalne położenie paneli, zweryfikować zacienienie poprzez zaprojektowanie przeszkód.
 • skraca czas projektowania i ogranicza możliwość popełnienia błędów. Dzięki aplikacji unikniesz potencjalnych pomyłek i zminimalizujesz koszty poprzez zaprojektowanie efektywnego systemu PV. Cały proces projektowania jest wspomagany licznymi podpowiedziami oraz dedykowanym filmem instruktażowym.

 

 

 • oferuje wizualizację instalacji na zdjęciach budynków i terenów na bazie Google Maps lub własnych plików, co pozwala sprawdzić, jak panele fotowoltaiczne będą się prezentować na Twoim dachu lub terenie. To doskonały sposób na ocenę estetyki i dostosowanie projektu do własnych potrzeb.

 

 

Baks

BAKS PV generuje między innymi mapy balastów określające obciążenie przypadające na każdy panel w przypadku zastosowania konstrukcji balastowych, dokładne zestawienie elementów montażowych. W przyszłości dostępne będą analizy produktywności instalacji, które pomagają w zrozumieniu potencjalnych korzyści finansowych i ekologicznych z zainstalowania systemu PV. Dzięki tym danym podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze i bardziej przemyślane.

 

 

Baks

W procesie projektowania aplikacja uwzględnia wiele czynników i zmiennych, aby maksymalnie odciążyć prace projektanta i wyeliminować często popełniane błędy. Konfiguracja instalacji PV uwzględnia takie elementy jak np. przeszkody konstrukcyjne i wizualizuje cień przez nie generowany.

Nasza aplikacja oferuje ponadto:

 • możliwość wyboru różnych typów systemów montażowych oraz konfigurowania ich według własnych potrzeb,
 • możliwość automatycznego, bardzo szybkiego rozłożenia paneli na oznaczonym obszarze instalacji w wybranej orientacji względem kierunku południowego, wschód-zachód lub względem wybranego boku oznaczonego obszaru instalacji,
 • możliwość wyboru paneli i inwerterów z szerokiej bazy dostępnych na rynku produktów,
 • możliwość dodawania dowolnych paneli fotowoltaicznych z ich parametrami (w przypadku ich braku w bazie),
 • możliwość edycji po automatycznym rozmieszczeniu paneli,
 • możliwość wykonania symulacji zacienienia przez dowolne umieszczanie obiektów zacieniających na obszarze instalacji,
 • możliwość wygenerowania wizualizacji 3D dla projektowanej instalacji (dla dachów płaskich oraz konstrukcji wolnostojących),
 • możliwość doboru balastów dla instalacji na dachach płaskich,
 • możliwość wygenerowania zestawienia elementów składowych konstrukcji niezbędnych do wykonania instalacji,
 • możliwość wygenerowania zestawienia produktów do pliku .xlsx (MS Excel),
 • możliwość przesłania zapytania ofertowego na stworzone zestawienie produktów bezpośrednio do wybranego przez siebie dystrybutora.

Dlaczego mam używać aplikacji PV BAKS? Na to pytanie chyba każdy już zna odpowiedź – aby oszczędzić czas i zminimalizować ryzyko błędu w procesie projektowania, kosztorysowania i zamawiania konstrukcji oraz instalacji jej na obiekcie. Nawet jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie fotowoltaiki, aplikacja BAKS PV pozwoli Ci w szybki i sprawny sposób tworzyć projekty instalacji PV, a pracownicy działu technicznego firmy BAKS chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania dotyczące pracy oraz funkcjonalności aplikacji. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji PV BAKS, dostęp do aplikacji znajduje się TUTAJ.

 

Baks

 Zapraszamy do współpracy!

 

artykuł sponsorowany