PGE wprowadza kredyt 0 proc. na fotowoltaikę

PGE wprowadza kredyt 0 proc. na fotowoltaikę
PGE Obrót

PGE Obrót wprowadza ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych finansowanych kredytem z zerowym oprocentowaniem.

Spółka PGE Obrót przygotowała ofertę o nazwie „PV za dychę”. Skierowana jest do klientów indywidualnych zainteresowanych zakupem instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. Oferta obejmuje montaż instalacji o mocy od 5 do 9 kWp.

W ramach oferty PGE Obrót przyszli prosumenci – użytkownicy domowych instalacji fotowoltaicznych – mogą liczyć na kredyt z RRSO wynoszącym 0 proc. Oferta jest realizowana we współpracy z polskim oddziałem banku AS Inbank SA.

REKLAMA

Oferta „PV za dychę” zakłada wypłatę 10 tys. zł przed montażem, pozostałe koszty instalacji rozłożone są na 36 nieoprocentowanych rat.

REKLAMA

Z kalkulacji udostępnionej przez PGE Obrót wynika, że przy kwocie kredytu wynoszącej 28 tys. zł zł, przy stałym oprocentowaniu 0 proc. w skali roku i zerowym całkowitym koszcie kredytu (nie jest pobierana prowizja) wysokość miesięcznych rat sięga 777,78 zł, a ostatnia rata wynosi 777,70 zł.

Nie tylko na montaż PV

PGE Obrót podkreśla, że jego oferta nie ogranicza się tylko do montażu fotowoltaiki, ale obejmuje także doradztwo i wsparcie w formalnościach. Na początku doradcy i partnerzy PGE Obrót mają analizować profil energetyczny domu. Następnie przeprowadzają klienta przez procesy związane z przygotowaniem, wykonaniem, a następnie użytkowaniem instalacji wraz z gwarancją obejmującą panele, falownik oraz usługę montażu.

Spółka oferuje program poleceń dla instalacji fotowoltaicznej od PGE. W przypadku polecenia możliwy jest zwrot do 2 tys. zł lub rabat na zakup instalacji w wysokości 100 zł za 1 kWp. W ofercie PGE Obrót znajdują się również pompy ciepła i magazyny energii.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.