REKLAMA
 
REKLAMA

Jest umowa na utrzymanie dużych farm fotowoltaicznych w Polsce

Jest umowa na utrzymanie dużych farm fotowoltaicznych w Polsce
fot. Photon Energy

Photon Energy uzyskał kontrakt na obsługę i utrzymanie (O&M) elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 100 MWp. Firma zamierza niedługo osiągnąć 1 GW mocy w kontraktach O&M.

Photon Energy Operations, spółka zależna Photon Energy, otrzymała zlecenie usług od szwedzkiego koncernu OX2. Umowa przewiduje pełną obsługę i techniczne utrzymanie elektrowni PV o łącznej mocy 100,19 MWp. Chodzi o farmy fotowoltaiczne Rutki i Góra w powiecie opolskim.

Jest to dla nas zarówno poważne zobowiązanie, jak i świadectwo docenienia naszego podejścia do eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych. Będąc niezależnym dostawcą usług technicznego utrzymania (Operations & Maintenance) instalacji PV, staramy się zapewniać naszym klientom najlepsze rozwiązania przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń dedykowanego zespołu technicznego. Czujemy się zobowiązani do zapewnienia, że elektrownie Rutki i Góra będą osiągały parametry czasu pracy i wydajność na najwyższym poziomie – mówi Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

REKLAMA

Spółki zawarły umowę O&M na wstępny okres dwóch lat.

Coraz bliżej cel 1 GW

Photon podaje, że dotychczas spółka zawarła na polskim rynku umowy o świadczenie usług O&M dla elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 267,5 MWp. Globalnie natomiast portfel kontraktów O&M Photonu obejmujących instalacje PV ma łączną moc ponad 650 MWp.

REKLAMA

Spółka zamierza do końca 2024 r. osiągnąć 1 GW mocy w umowach O&M dla fotowoltaiki.

Nasz dedykowany międzynarodowy zespół techniczny zajmujący się obszarem Operations & Maintenance na pięciu kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w połączeniu z 14-letnim doświadczeniem Photon Energy w branży PV zapewnia nam wyjątkową pozycję rynkową. Możemy dziś obsługiwać zarówno lokalnych graczy, jak i renomowanych międzynarodowych inwestorów, posiadających aktywa fotowoltaiczne na wielu rynkach – zapewnia Georg Hotar.

Prezes Photon Energy dodaje, że w kolejnych latach widzi duży potencjał rozwoju tego rynku w związku ze wzrostem mocy instalowanej w fotowoltaice w Polsce oraz oczekiwanym przyspieszeniem rozwoju branży PV w Rumunii i Czechach. Spółka bowiem skupia się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dotychczas zbudowała i uruchomiła elektrownie PV o łącznej mocy ponad 150 MWp.

W ostatnim czasie spółka przekazała informację o cenach sprzedaży energii osiągniętych w różnych krajach. Więcej na ten temat w artykule: Za tyle energię sprzedał właściciel farm fotowoltaicznych z GPW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA