Francuski inwestor znalazł partnera na polskim rynku PV

Francuski inwestor znalazł partnera na polskim rynku PV
Unsplash

Francuski inwestor Valorem chce rozwijać projekty fotowoltaiczne w Polsce. W tym celu nawiązał współpracę z jednym z krajowych deweloperów PV.

Valorem rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2021 r. z lokalnym zespołem zajmującym się rozwojem, budową, finansowaniem i obsługą projektów fotowoltaicznych, wiatrowych i magazynowych. Francuska firma działa również w zakresie rozwoju projektów greenfield od fazy początkowej do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Teraz Francuzi zwiększają aktywność na polskim rynku PV.

Francuska firma będzie rozwijać projekty farm fotowoltaicznych w Polsce we współpracy z T&T Proenergy, deweloperem i generalnym wykonawcą elektrowni fotowoltaicznych działającym na polskim rynku od 2011 r. Obie firmy podpisały umowę o współpracy w zakresie rozwoju projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 300 MW. W ramach umowy T&T przeprowadzi proces inwestycyjny projektów do stanu gotowości do budowy.

REKLAMA
REKLAMA

Współpraca Valorem i T&T Proenergy obejmuje pięć projektów fotowoltaicznych, dla których zostały zabezpieczone grunty i przygotowywana jest dokumentacja w celu uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych. Moce poszczególnych projektów wynoszą od 30 MW do 120 MW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.