REKLAMA
 
REKLAMA

Straż pożarna zainwestuje w fotowoltaikę

Straż pożarna zainwestuje w fotowoltaikę
Fot. Wydział Logistyki Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

Fotowoltaika zapewni dostęp do czystej energii produkowanej ze słońca dla komend straży pożarnej w województwie mazowieckim. Zakup i montaż paneli został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Warszawie. 

W ramach porozumienia z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w 2023 r. WFOŚiGW dofinansował zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla 20 komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej (PSP).

Program WFOŚiGW w Warszawie miał na celu wspieranie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, zapobieganie powstawaniu lub ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz ograniczenie kosztów utrzymania obiektów jednostek PSP z terenu województwa mazowieckiego.

REKLAMA

Na co dofinansowanie?

W konkursie prowadzonym w ubiegłym roku przez warszawski WFOŚiGW dofinansowanie w formie dotacji przeznaczone było dla jednostek straży pożarnej z terenu województwa mazowieckiego. W programie można było otrzymać dotacje pokrywające do 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (nie więcej niż 75 tys. zł na jedno przedsięwzięcie).

Dofinansowaniu podlegały przedsięwzięcia realizowane na budynkach użytkowanych przez komendy powiatowe lub komendy miejskie Państwowej Straży Pożarnej, które obejmowały zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych o jednostkowej mocy do 30 kW.

REKLAMA

Ponad milion zł dofinansowania

W ramach realizowanego zadania wykonano instalacje fotowoltaiczne na 20 obiektach PSP z terenu województwa mazowieckiego. Łączny koszt zadania wyniósł około 2,4 mln zł, w tym 1 mln zł dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Łączna znamionowa moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych wynosi około 488,5 kW.

Obecnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zamknął nabory wniosków o dofinansowanie na 2023 r., a na stronie WFOŚiGW nie ma jeszcze informacji o naborach wniosków w konkursach o dofinansowanie w 2024 r.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

bardzo dobrze! służby powinny dawać przykład 😀 sama też założyłam panele w ubiegłe wakacje bo dość miałam tego kopciucha. zdecydowałam się na Hymon bo wiele dobrego o nich słyszałam. rzeczywiście, dobrzy są. obsługa klienta u nich wymiata.

Żeby tylko się nie zapalili.

Bogate państwo 12-01-2024 10:55

Powinni skończyć z tymi dotacjami do państwowych firm , fundacji itp

Co tam się stało że oni zamontowali łatwo palny panel

Ciekawe kto im podbije ppoz.?
A swoją drogą po taniości … Jak przyjdzie wichura to poleci do krainy po drugiej stronie tęczy …

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA