GoodWe rozszerza ofertę dla farm fotowoltaicznych o falownik 320/350 kW

GoodWe rozszerza ofertę dla farm fotowoltaicznych o falownik 320/350 kW
Fot. GoodWe

GoodWe, renomowany globalny dostawca produktów fotowoltaicznych i rozwiązań energetycznych, wprowadza na rynek nowy trójfazowy falownik sieciowy o napięciu DC 1500V, z serii UT (320/350 kW). Ten innowacyjny produkt został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom projektów PV o dużej skali, oferując jednocześnie wysoką sprawność, zoptymalizowaną obsługę i konserwację (O&M), oraz niezawodną stabilność systemu. To strategiczne wprowadzenie poszerza asortyment produktowy GoodWe w obszarze wielkoskalowych projektów PV, oferując zwiększoną moc i znaczne obniżenie poziomu LCOE.

Seria UT oferuje opcje wyposażone w 12 lub 15 trackerów MPP, charakteryzując się maksymalną sprawnością na poziomie 99,01 proc. Z maksymalnym prądem wejściowym wynoszącym 15/20A, falownik jest kompatybilny z modułami bifacjalnymi, co optymalizuje uzysk energii w elektrowniach.

Dodatkowo, falownik ten posiada funkcje Anti-PID (przeciwdziałanie degradacji indukowanej napięciem) oraz technologię PID-recovery, skutecznie łagodząc straty energii spowodowane przez zjawisko PID (z ang. Potential Induced Degradation), zwłaszcza w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności. Dzięki klasie szczelności IP66 oraz ochronie przeciwkorozyjnej obudowy w klasie C5, produkt wykazuje odporność na trudne warunki środowiskowe. Inwerter serii UT o mocy 320 kW może działać bez spadku mocy w warunkach temperatury otoczenia nawet do 45 st. C.

Zastosowanie technologii HPLC (High Power Line Communication) zmniejsza koszty instalacyjne, eliminując konieczność dodatkowych okablowań komunikacyjnych. W celu utrzymania stabilności napięcia w instalacji, inwerter UT może być wyposażony w kompensację mocy biernej w nocy, co eliminuje potrzebę zastosowania kosztownego zewnętrznego systemu. Ponadto, obsługuje niski stosunek zwarcia (SCR) na poziomie 1.0, co zapewnia stabilność elektrowni nawet w słabych warunkach sieci.

W połączeniu z innymi produktami dedykowanymi do zastosowań w wielkoskalowych projektach fotowoltaicznych oferowanymi przez GoodWe, takimi jak stacje transformatorowe średniego napięcia (MVS) i urządzenia komunikacyjne, falownik UT może tworzyć kompleksowe rozwiązanie, doskonale sprawdzające się w różnych warunkach. To zintegrowane rozwiązanie optymalizuje uzysk energii, upraszcza obsługę i konserwację, maksymalizując jednocześnie zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną.

Stacja transformatorowa GoodWe, umieszczona w przenośnym kontenerze, zawiera niezbędne rozdzielnice niskiego i średniego napięcia oraz transformator, zapewniając bezproblemową transformację średniego napięcia na niskie. Po przekształceniu strony DC na AC przez falownik UT, stacja transformatorowa dalej podwyższa napięcie AC, umożliwiając łatwe podłączenie do sieci i dystrybucję energii.

W celu monitorowania systemu, dedykowane urządzenia komunikacyjne, takie jak SCU3000, umożliwiają pozyskiwanie danych i transmisję w obrębie instalacji PV. Rozwiązanie ułatwia również kompleksową obsługę i konserwację za pomocą platformy monitorowania GoodWe SolarOS, co umożliwia łatwe i efektywne zdalne zarządzanie systemem.

 

Ron Shen, Wiceprezes GoodWe, dodaje: – Wraz z wprowadzeniem falownika UT wzmacniamy naszą zdolność do spełnienia różnorodnych wymagań EPC, deweloperów i inwestorów, zapewniając im bezpieczny zwrot z inwestycji. Patrząc w przyszłość, GoodWe pozostaje zobowiązane do przedstawiania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dostarczając bardziej wiarygodny portfel produktów i kompleksowe rozwiązania.

GoodWe ze złotym medalem Targów ENEX 2024

 

 

GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych. GoodWe oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dostosowanych do domowych, komercyjnych i przemysłowych systemów fotowoltaicznych na skalę użytkową, dostarczając niezawodne i wydajne urządzenia w całym swoim portfolio. W 2021 i 2022 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Instytut Energii Odnawialnej w raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2023” wymienił GoodWe jako jednego z trzech najczęściej wybieranych producentów falowników w Polsce. W listopadzie 2023 r. firma uzyskała tytuł Marki Roku 2023 w plebiscycie Trendy Energetyczne.

Więcej informacji: pl.goodwe.com

Kontakt w Polsce:
marketing.emea@goodwe.de

 

GoodWe – materiał sponsorowany