Współpraca Procarte z FoxESS i FoxAIR – nowe możliwości w branży OZE

Współpraca Procarte z FoxESS i FoxAIR - nowe możliwości w branży OZE
Fot. Procarte

Hurtownia fotowoltaiczna i hydrauliczna Procarte, będąc oficjalnym dystrybutorem  innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie fotowoltaiki i HVAC, umacnia swoją pozycję na rynku przez ścisłą współpracę z renomowanymi producentami w branży OZE. Kilkuletnie partnerstwo z FoxESS i FoxAIR pozwala na dostarczanie klientom wysokiej jakości rozwiązań, w tym: inwerterów fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła. Dzięki tej współpracy, Procarte jako pierwsza hurtownia wprowadziła  na polski rynek nowoczesne falowniki hybrydowe FoxESS z serii H3-Pro, ustanawiając nowe standardy w dziedzinie efektywnego zarządzania energią.

Marki FoxESS i FoxAIR skoncentrowały swoją działalność serwisowo-badawczą w Gliwicach, gdzie zlokalizowana jest ich główna siedziba. Jest to miejsce, gdzie nie tylko kładą one duży nacisk na innowacyjność i technologię, ale również organizują specjalistyczne szkolenia dla profesjonalistów z branży, mające na celu podnoszenie ich kwalifikacji. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej, obie firmy oferują wsparcie techniczne na terenie całej Polski, co przyczynia się do podniesienia jakości oferowanych usług i szybkiego reagowania na potrzeby klientów. Procarte, będąc partnerem premium FoxESS i FoxAIR, wnosi istotną wartość na rynek energetyczny, przyczyniając się do podnoszenia standardów jakościowych i technologicznych w sektorze PV oraz HVAC. Wyjątkowość producentów podkreślają ich liczne atuty:

  • Światowi liderzy: jako renomowani producenci falowników, systemów do magazynowania energii oraz pomp ciepła – FoxESS i FoxAIR wyznaczają światowe standardy, oferując produkty, które są synonimem innowacji i niezawodności.
  • Rozwiązania na miarę: szeroki wybór falowników – począwszy od jednofazowych, przez trójfazowe, aż po hybrydowe – które idealnie współpracują z systemami magazynowania energii, jak FoxESS Energy Cube czy baterie z serii EP. Dodatkowo, oferta FoxAIR obejmuje pompy ciepła. Wspólnie tworzą one zintegrowane rozwiązania, zapewniając elastyczność w planowaniu i realizacji projektów fotowoltaicznych oraz systemów grzewczych.
  • Elastyczne skalowanie: systemy magazynowania energii FoxESS z serii ECS oraz EP charakteryzują się możliwością łatwego skalowania, co pozwala im dostosować się do rosnących i zmieniających się potrzeb energetycznych.
  • Wsparcie techniczne i gwarancja: lokalne wsparcie techniczne, zapewniane przez obie marki, oraz co najmniej 10-letnia gwarancja na produkty, budują zaufanie i satysfakcję klientów, gwarantując ciągłość pracy systemów i bieżącą kontrolę nad urządzeniami.

Współpraca naszych marek opiera się na solidnych fundamentach wzajemnego zrozumienia i doskonałej komunikacji, co umożliwia nam efektywne reagowanie na potrzeby rynku i dynamiczne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energii odnawialnej. Razem skutecznie łączymy zaawansowane technologie FoxESS i FoxAIR z dystrybucyjnym profesjonalizmem Procarte, które było największym dostawcą naszych produktów w Polsce w dwóch ostatnich kwartałach. Ta współpraca przekłada się na zwiększoną dostępność naszych rozwiązań dla klientów, co jest kluczowe dla budowania trwałej przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu w promowaniu ekologicznych innowacji – mówi Tomasz Walczyk, Country Manager FoxESS Polska.

 

Procarte pierwszym dystrybutorem nowoczesnych inwerterów hybrydowych FoxESS H3-PRO

Wprowadzenie na polski rynek fotowoltaiczny falowników hybrydowych FoxESS H3-PRO stanowi przełom w dostępnych w technologiach optymalizacji i magazynowania energii wyprodukowanej przez systemy PV. Te zaawansowane urządzenia wyznaczają nowe standardy w efektywności i dostosowaniu do specyficznych potrzeb energetycznych zarówno przedsiębiorstw, jak i instytucji.

Seria inwerterów hybrydowych H3-PRO obejmuje:

Szeroki zakres dostępnych mocy umożliwia dopasowanie falowników do różnorodnych wymagań instalacji PV, niezależnie od ich skali. Kluczową zaletą inwerterów H3-PRO jest ich zdolność do współpracy z wysokonapięciowymi magazynami energii FoxESS ECS oraz modułami bateryjnymi z serii EP, co zapewnia niezrównaną elastyczność w konfiguracji systemów fotowoltaicznych. To, co wyróżnia falowniki hybrydowe z serii H3-PRO na tle podobnych produktów, to wyższa moc, co pozwala na ich wykorzystanie w zaawansowanych instalacjach fotowoltaicznych i w przypadku magazynów energii o dużej pojemności. Te nowoczesne rozwiązania hybrydowe wypełniają dotychczasową niszę na rynku, odpowiadając na brak inwerterów w tym konkretnym przedziale mocy.

 

Oferta hurtowni fotowoltaicznej i hydraulicznej Procarte od FoxESS i FoxAIR

Hurtownia Procarte konsekwentnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku fotowoltaicznego i HVAC, oferując zaawansowane technologicznie produkty. W stałej ofercie znajdują się m.in. inwertery jednofazowe, trójfazowe oraz hybrydowe, które są doskonałym wyborem dla każdego, kto poszukuje niezawodności i efektywności. Szczególnie godne uwagi są falowniki hybrydowe z nowej serii H3 PRO, dostępne w ofercie hurtowni od kwietnia 2024 roku.

Ponadto Procarte dostarcza systemy do magazynowania energii, takie jak FoxESS ECS2900 oraz ECS4100. Te wysokonapięciowe, skalowalne magazyny energii pozwalają na dodatkową elastyczność dzięki możliwości szeregowego instalowania akumulatorów, co umożliwia uzyskanie maksymalnej pojemności do 28,21 kWh dla modelu ECS4100 oraz do 20,16 kWh w przypadku ECS2900.

W maju 2024 r. w ofercie pojawi się również najnowsza generacja wysokonapięciowych systemów bateryjnych z serii EP. To, co szczególnie wyróżnia magazyny energii od FoxESS, to kompaktowa konstrukcja z wbudowanym systemem zarządzania baterią (BMS), elegancka obudowa oraz proste podłączenie typu PLUG&PLAY, oferujące przy tym najlepszy stosunek ceny do jakości. Skalowalne moduły bateryjne, poprzez możliwość równoległego połączenia do czterech jednostek, pozwalają zwiększyć pojemność magazynowania do maksymalnie 20,8 kW w przypadku EP5 oraz do 40,8 kW dla modelu EP11. Co istotne, zestaw składający się z falownika hybrydowego i baterii EP5 stanowi idealne rozwiązanie dla nowoczesnych mikroinstalacji, zwiększając autokonsumpcję energii produkowanej z fotowoltaiki, nie generując przy tym dużych dodatkowych kosztów. Warto podkreślić, że dostępne opcje z pojemnością 5 kW znacząco poszerzają możliwości wykorzystania magazynów energii o niewielkich rozmiarach, oferując kompaktowe i wydajne rozwiązania, idealnie odpowiadając na dotychczas niezaspokojone potrzeby rynku.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że najnowsza edycja rządowego programu „Mój Prąd 6.0”, będzie skupiać się na wspieraniu rozwiązań hybrydowych, co jeszcze bardziej podkreśla praktyczność oraz atrakcyjność nowych systemów bateryjnych FoxESS, umożliwiając użytkownikom nie tylko zwiększenie niezależności energetycznej, ale także osiągnięcie znaczących korzyści finansowych.

Szczegółowe informacje dotyczące pełnych możliwości oraz danych technicznych baterii znajdziesz, odwiedzając stronę internetową hurtowni Procarte:

Dla instalatorów z branży HVAC Procarte zapewnia nowoczesne pompy ciepła monoblokowe, które odpowiadają najnowszym trendom ekologicznym i technologicznym:

  • Seria Blue Line: wykorzystujące przyjazny dla środowiska czynnik roboczy w wersjach o mocy 8 kW, 12 kW oraz 23 kW.
  • Seria Green Line: wyposażone w ekologiczną substancję chłodniczą R290 o wysokiej czystości, dostępne w mocach 9 kW, 15 kW i 22 kW.

Klienci Procarte mają również dostęp do specjalnie dedykowanych komponentów instalacyjnych, które gwarantują optymalne działanie systemów FoxESS i FoxAIR, w tym m.in: zabepieczenia, sterowniki, moduły hydrauliczne, systemy antyzamrożeniowe oraz moduły komunikacyjne.

 

Centrum szkoleniowe prowadzone we współpracy z FoxESS i FoxAIR

Procarte w ramach ścisłej współpracy prowadzi specjalistyczne szkolenia, zapewniając instalatorom dostęp do aktualnej wiedzy i najnowszych technologii. Kursy, prowadzone przez doświadczonych ekspertów obejmują szeroki zakres tematów – od inwerterów, przez magazyny energii, aż po pompy ciepła. Uczestnicy szkoleń nabywają praktyczne umiejętności w zakresie doboru odpowiednich komponentów, ich montażu, uruchomienia oraz efektywnej konfiguracji systemów.

Instalatorzy, którzy wezmą udział w szkoleniach, mają szansę dołączyć do elitarnego grona autoryzowanych instalatorów w ramach programu lojalnościowego FOX TEAM. Program ten oferuje szereg korzyści, takich jak: wydłużona gwarancja do 13 lat, uprawnienia do samodzielnego uruchamiania systemów oraz darmowe przeglądy pomp ciepła. Procarte stawia na rozwój i certyfikację swoich partnerów, umacniając w ten sposób pozycję w branży oraz gwarantując najwyższą jakość świadczonych usług.

Nasza profesjonalna hurtownia OZE, będąc zaufanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych oraz efektywnych systemów grzewczo-chłodzących, oferuje szeroki wybór komponentów PV i HVAC najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i możliwościami współpracy poprzez wizytę na naszej platformie www.procarte.pl. W przypadku jakichkolwiek pytań dział sprzedaży Procarte pozostaje do dyspozycji, zapewniając kompleksowe doradztwo i wsparcie. Zachęcamy do kontaktu.

 

Procarte – materiał sponsorowany