Pierwsza w Polsce prezentacja systemu magazynowania Tesla Powerwall

Pierwsza w Polsce prezentacja systemu magazynowania Tesla Powerwall
Fot. Tesla Motors

25 lutego br. w Piwnicznej-Zdroju zostanie zaprezentowany na żywo po raz pierwszy w Polsce system magazynowania energii Tesla Powerwall. Powerwall jest innowacyjnym systemem pozwalający maksymalizować zużycie własnej energii elektrycznej, które ma zrewolucjonizować rynek magazynowania energii. Prezentację poprowadzi spółka SOLSUM z Piwnicznej-Zdroju, lider magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii w Polsce, która jako pierwsza w tej części Europy posiada system Powerwall oraz zmierza do jego szerokiego wprowadzenia na rynek.

Bateria wspomaga autokonsumpcję energii produkowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej, a także jest  sposobem na ograniczenie rachunków dla odbiorców energii korzystających ze zmiennej taryfy, którzy oszczędzą na najdroższej energii oferowanej przez operatorów energetycznych w szczytach zapotrzebowania, konsumując zmagazynową energię, pobraną z sieci w godzinach nocnych. Wysokość oszczędności będzie zależeć od wysokości rachunków czy zużycia energii. Czym wyższe rachunki i zużycie, tym wyższe oszczędności.

Deklarowana przez Teslę sprawność przetwarzania energii to 92 proc., a pojemność 10 kWh i 7 kWh. Magazyn energii może pracować w temperaturze od – 20 st. C do + 50 st. C i można go zamontować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnętrznych ścianach budynków.

REKLAMA

Gwarancja na Powerwall wynosi 10 lat. Żywotność baterii to ok. 20 lat bez konieczności wymiany.  

Prezentacja Tesla Powerwall oraz innych najnowocześniejszych systemów magazynowania energii, a także samochodów elektrycznych Tesla Model S oraz Nissan Leaf odbędzie się 25 lutego 2016 r. podczas trwania kursu dla instalatorów i inwestorów w Akademii SOLSUM.

Informacje o kursie z fotowoltaiki (link)

Bliższe informacje o kursie

Według statystyk globalny rynek PV wzrósł w 2015 aż o 34 proc. a w Polsce aż o 240 proc.!!! Według danych Urzędu Regulacji Energetyki po trzecim kwartale 2015 r. ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 2996 o łącznej mocy 69,18 MW. Dla porównania jeszcze 4 lata temu było to zaledwie 2,2MWp!

Przewidywany wzrost mocy instalacji PV w 2016 r. w Polsce wynosi 50 – 60 MWp.

Szkolenie w Akademii SOLSUM kwalifikuje do bezpiecznego i skutecznego montażu efektywnych systemów fotowoltaicznych, skupiając się na praktycznych umiejętnościach montażowych elektrowni fotowoltaicznych – na szkoleniu montaż (krok po kroku) instalacji dachowej/gruntowej w różnych wariantach, a uprawnienie elektroenergetyczne zdobyte na kursie są obowiązkowe w Polsce, a także obowiązują na terenie UE.

Uwaga: Podczas kursu odbędzie się także pierwsza w POLSCE oraz tej części EUROPY prezentacja systemu magazynowania energii z wykorzystaniem TESLA Powerwall a także samochodów elektrycznych Tesla Model S, Nissan Leaf oraz innych najnowocześniejszych systemów magazynowania energii!

REKLAMA

Dlaczego Akademia SOLSUM:

1. Przede wszystkim doświadczenie, nacisk na praktykę i jasne przekazywanie wiedzy.

2. Nie jesteśmy teoretykami. Zbudowaliśmy w Polsce kilkaset instalacji m.in. farmę fotowoltaiczną o mocy 200 kWp z największym w Polsce i jednym z większych w Europie magazynem energii w technologii litowo-jonowej.

3. Jest to najbardziej kompleksowe szkolenie dotyczące instalacji pv aktualnie na rynku Polskim – XXVII edycja to świadectwo gwarancji jakości i zaufania dla naszych kursów.

4. Jesteśmy akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jednostką szkoleniową.

5. Nie jest to szkolenie producenta, omawiamy zalety i wady zastosowanych komponentów kilkunastu producentów z branży fotowoltaicznej, dając wybór i klientom i naszym partnerom co do jakości i cen, a także najlepszych technologii.

6. Podczas szkolenia przedstawiamy doświadczenia zebrane podczas kilku lat pracy z instalacjami PV jak i nowe trendy na rynku fotowoltaiki.

7. Uprawnienia elektryczne do 1 kV zakończone egzaminem państwowym, które są niezbędne do prac związanych z podłączaniem instalacji fotowoltaicznych.

8. Cena obejmuje zakwaterowanie w pięknym hotelu z dostępem do strefy SPA.

Sprawdź na stronie www (link), co jeszcze przygotowaliśmy dla uczestników.

artykuł sponsorowany