Trina najbardziej wiarygodnym producentem modułów PV

Trina najbardziej wiarygodnym producentem modułów PV
Trina Solar press

Chiński lider w produkcji modułów fotowoltaicznych Trina Solar poinformował, że w badaniu wykonanym przez Bloomberg New Energy Finance (BNEF), został uznany za najbardziej „bankowalnego” producenta paneli PV na świecie.

Trina Solar to obecnie największy producent modułów fotowoltaicznych na świecie. W listopadzie 2015 r. analitycy PV Tech szacowali, że potencjał sprzedaży Trina Solar za 2015 r. wyniesie aż 5,5 GW – 5,6 GW. Wcześniej Trina Solar zakładała, że sprzeda w 2015 r. moduły PV o łącznej mocy 4,4 GW – 4,6 GW. Finalne wyniki sprzedaży za 2015 r. chiński producent ma podać na początku marca.

Teraz Trina Solar chwali się, że została uznana przez Bloomberg New Energy Finance za „najbardziej bankowalnego” producenta modułów fotowoltaicznych na świecie.

REKLAMA

Celem badania BNEF było sprawdzenie opinii na temat tego, którzy producenci modułów fotowoltaicznych mają największe szanse na uzyskanie finansowania od komercyjnych banków.

W swoim badaniu Bloomberg sprawdził opinie przedstawicieli globalnej branży fotowoltaicznej i finansowej pod kątem jakości produktowej i wiarygodności finansowej w przypadku 50 wskazanych przez BNEF czołowych producentów modułów fotowoltaicznych. 100 proc. respondentów miało uznać Trinę za „bankowalną”.

REKLAMA

Chiński producent informuje ponadto, powołując się na dane BNEF, że jego moduły wykorzystano w największej liczbie inwestycji PV finansowanych przez banki od początku 2014 r. spośród projektów fotowoltaicznych, o których informacje zgromadził Bloomberg.

Przed kilkoma tygodniami Trina została oficjalnie usunięta z tzw. porozumienia cenowego, które zwalnia chińskich producentów ogniw i modułów PV z wysokich ceł antydumpingowych i antysubsydyjnych stosowanych w Unii Europejskiej.

To efekt dobrowolnej decyzji chińskiego producenta podjętej w proteście przeciwko restrykcjom celnym stosowanym w zakresie importu chińskich modułów fotowoltaicznych do Europy.

W komunikacie na temat wyjścia z porozumienia cenowego CEO Trina Solar Jifan Gao zwraca uwagę, że średnia cena sprzedaży modułów (ASP) na głównych rynkach spada nadal w tempie szybszym niż oczekiwano i jego zdaniem ten trend może utrzymać się w najbliższej przyszłości.

Trina zapowiedziała jednocześnie, że nadal będzie wysyłać do Europy swoje moduły fotowoltaicze. ale z fabryk rozlokowanych poza Chinami. 

gramwzielone.pl