Musk buduje nowy środek transportu. 1100 km/h dzięki energii słonecznej

Musk buduje nowy środek transportu. 1100 km/h dzięki energii słonecznej
Elon Musk, foto: jurvetson, flickr cc-by-2.0

{więcej}42-letni miliarder Elon Musk ogłosił plany budowy systemu szybkiego transportu napędzanego energią słoneczną o nazwie Hyperloop. Dzięki Hyperloop podróż z San Francisco do Los Angeles ma zająć zaledwie 30 minut. 

Elon Musk, biznesmen i wizjoner, twórca m.in. systemu PayPal, producenta samochodów elektrycznych Tesla czy firmy budującej statki kosmiczne dla NASA, zaangażował się tym razem w projekt Hyperloop mający na celu stworzenie systemu transportu, w którym będzie się podróżować w wypełnionych próżnią tunelach, w specjalnych kapsułach unoszących się na poduszce magnetycznej. Cały system ma być zasilany energią słoneczną. 

REKLAMA

Jak zapowiada Musk, podróż w Hyperloop na odcinku Los Angeles – San Francisco ma zająć zaledwie 30 minut, a kapsuły Hyperloop będą mogły rozwijać prędkość nawet do 1100 km/h. Budowa linii Hyperloop ma być 10-krotnie tańsza od linii szybkiej kolei i czterokrotnie tańsza od podobnego odcinka autostrady. Koszt podróży z Los Angeles do Nowego Jorku w przeliczeniu na jednego pasażera został oszacowany na 100 dolarów.

REKLAMA


Foto: Hyperloop

Budowa testowego odcinka Hyperlooop już się rozpoczęła i zostanie ukończona do grudnia br., a miliarder ogłosił właśnie na Twitterze, że poszukuje partnerów, z którymi będzie dalej realizował projekt Hyperloop „szybko i bez marnowania pieniędzy”. Musk zapowiada, że Hyperloop stanie się piątym środkiem transportu, obok transportu kołowego, szynowego, morskiego i lotniczego.
gramwzielone.pl