Conergy znalazł inwestora. Coraz gorsze wyniki SolarWorld

Conergy znalazł inwestora. Coraz gorsze wyniki SolarWorld
foto: SolarWorld press

{więcej} Niemiecki potentat w branży energetyki słonecznej Conergy, który dwa tygodnie temu zgłosił w sądzie wniosek o upadłość, znalazł ratunek. W coraz gorszej sytuacji finansowej jest inny z niemieckich potentatów na rynku solarnym – SolarWorld. 

Znajdującą się w stanie niewypłacalności niemiecką firmę Conergy ma przejąć amerykański fundusz Kawa Capital Management. Szczegóły transakcji mają zostać podane do wiadomości w sierpniu. Inwestor, który przejmie niemiecką firmę, nie jest jednak zainteresowany przejęciem jej oddziału zajmującego się produkcją paneli fotowoltaicznych. Mimo to przedstawiciele amerykańskiego funduszu pozytywnie wypowiadają się o możliwościach rozwoju w sektorze PV. – Rynek fotowoltaiczny rośnie wraz z osiąganiem grid parity, a Conergy znajduje się na doskonałej pozycji, aby skorzystać z tej okazji – tak skomentował przejęcie Conergy partner zarządzający w Kawa Capital Management Daniel Ades.

REKLAMA

Z kwartału na kwartał pogarszają się wyniki finansowe obecnie największego producenta paneli fotowoltaicznych w Niemczech – SolarWorld. W drugim kwartale tego roku przychody niemieckiego potentata zmalały do 89 mln € w porównaniu do 112 mln € w pierwszym kwartale. Tymczasem jeszcze w czwartym kwartale 2011 r. SolarWorld odnotował przychody na poziomie prawie 300 mln €. W pierwszej połowie tego roku SolarWorld sprzedał w sumie 233 MW paneli i wafli fotowoltaicznych – o 101 MW mniej niż w analogicznym okresie roku ubieglego. 

REKLAMA

Przy okazji publikacji wstępnych wyników finansowych za poprzedni kwartał, za pogarszającą się kondycję SolarWorld po raz kolejny obwinił swoich konkurentów z Chin. Przed podzieleniem losu innych niemieckich producentów paneli fotowoltaicznych SolarWorld ma uratować fundusz z Kataru – Qatar Solar Technologies, który nabędzie 29% udziałów niemieckiej firmy za kwotę 50 mln €. 
gramwzielone.pl