GDF Suez szuka wykonawcy farmy wiatrowej w woj. łódzkim

GDF Suez szuka wykonawcy farmy wiatrowej w woj. łódzkim
foto: Nordex press

{więcej}Należąca do koncernu GDF Suez spółka Elektrownia Wiatrowa Dąbrowice właśnie ogłosiła przetarg na wykonawcę farmy wiatrowej, która ma powstać na terenie łódzkich gmin Dąbrowice i Lubień. 

Farma wiatrowa Dąbrowice ma się składać z 13 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 36 MW. GDF Suez chce ją uruchomić do początku 2015 roku. W ramach ogłoszonego właśnie przetargu jego zwycięzca zajmie się m.in. wykonaniem projektu budowlanego oraz zdobyciem pozwolenia na budowę. Warunki przetagu uwzlędniają udział kryterium cenowego na poziomie 60%, kryterium akceptacji umowy (30%) oraz referencji dotyczących realizacji farm wiatrowych o mocy przynajmniej 50 MW (10%). 

REKLAMA

W ubiegłym roku polska spółka francuskiego koncernu GDF Suez – GDF Suez Energia Polska uruchomiła dwie farmy wiatrowe w woj. zachodniopomorskim o łącznej mocy 51,5 MW. Moc farmy wiatrowej Jarogniew-Mołtowo to 20,5 MW, a koszt jej budowy wyniósł 145 mln zł, natomiast moc drugiej z farm wiatrowych, oddanych do użytku w ubiegłym roku i położonej koło Wartkowa w woj. zachodniopomorskim, to 31 MW. W tym wypadku inwestycja pochłonęła ok. 215 mln zł. 

REKLAMA

Ponadto GDF Suez w 2012 roku zakończył realiację projektu farmy wiatrowej Pągów o mocy 51 MW, który przejął w 2010 roku za 43 mln zł od dewelopera Polish Energy Partners. Farmę wiatrową Pągów dla GDF Suez zrealizowało konsorcjum spółki Erbud. 

W portfolio projektów farm wiatrowych realizowanych przez GDF Suez w naszym kraju jest też ogromna farma wiatrowa Klukowo-Samborsko, której moc ma wynieść 105 MW. Jeśli projekt zostanie zrealizowany, będzie to druga największa farma wiatrowa w Polsce – po należącej do portugalskiego EDP farmie wiatrowej Margonin, której moc wynosi 120 MW. 
gramwzielone.pl