Najwyższa Izba Kontroli bada 65 farm wiatrowych

Najwyższa Izba Kontroli bada 65 farm wiatrowych
REpower press

{więcej}NIK rozpoczął audyt działających w naszym kraju farm wiatrowych pod kątem pozwoleń lokalizacyjnych wydawanych przez poszczególne gminy. 

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, kontrolę farm wiatrowych prowadzi wrocławska delegatura NIK, a pod jej lupą znalazło się 65 inwestycji wiatrowych zlokalizowanych na terenie 10 województw – dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

REKLAMA

Kontrole mają wykazać czy w procesie budowy farm wiatrowych przestrzegane były przepisy prawa i zasady ochrony środowiska, a także obowiązujące w danym rejonie ograniczenia dotyczące uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

– Kontrola stanowi odpowiedź na liczne skargi kierowane do Najwyższej Izby Kontroli, zarówno przez parlamentarzystów, jak i przez stowarzyszenia i mieszkańców protestujących przeciwko budowie elektrowni wiatrowych. Skarg było ponad sto – PAP cytuje Ksymenę Kramarczyk-Rosiak z wrocławskiego oddziału NIK. 
gramwzielone.pl