LG Energy Solution potroi przychody

LG Energy Solution potroi przychody
LG Energy Solution

LG Energy planuje trzykrotne zwiększyć przychody oraz osiągnąć dwucyfrową marżę zysku operacyjnego w ciągu pięciu lat. Spółka zrewidowała roczny cel dotyczący przychodów ustalony na poziomie 22 bln KRW (ok. 78 mld zł) i spodziewa się znaczącego wzrostu przychodów w drugiej połowie roku.

LG Energy Solution planuje skupić się na północnoamerykańskim rynku, gdzie spodziewany jest najszybszy wzrost. W przypadku baterii typu pouch Koreańczycy chcą rozszerzyć współpracę joint venture ze swoimi głównymi partnerami, natomiast w przypadku baterii cylindrycznych zamierzają dostarczać je nie tylko obecnym klientom strategicznym, ale także nowo powstałym firmom z branży EV, wzmacniając w ten sposób swoją przewagę na rynku.

Dodatkowo spółka wzmocni moce produkcyjne baterii cylindrycznych w Europie, aby sprostać rosnącemu popytowi, a także stworzy nową fabrykę w Azji, która dołączy do istniejących zakładów produkcyjnych w Korei Południowej i Chinach.

REKLAMA

Obecne zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Azji (59 proc. mocy produkcyjnej LG Energy Solution), Europie (34 proc. mocy) i Ameryce Północnej (7 proc. mocy). Zwiększenie zdolności produkcyjnych umożliwi stworzenie zrównoważonego globalnego portfolio: Ameryka Północna (do 45 proc.), Azja (do 35 proc.) i Europa (do 20 proc.).

Większe portfolio baterii

Koreański gracz planuje wzmocnić portfolio baterii typu pouch i cylindrycznych oraz kontynuować badania w zakresie technologii baterii nowej generacji.

W przypadku baterii pouch premium LG Energy Solution utrzyma swoją konkurencyjność poprzez zastosowanie monokrystalicznej katody NCMA oraz anody krzemowej. W segmencie popularnych baterii typu pouch wykorzysta ulepszone i konkurencyjne cenowo technologie, takie jak LFP i wzbogaconą w mangan chemię.

LG Energy Solution chce być liderem na rynku baterii cylindrycznych poprzez zapewnienie możliwości masowej produkcji nowej baterii 4680. Ponadto firma skupi się na rozwoju technologii nowej generacji, takich jak baterie półprzewodnikowe oparte na polimerach i na siarczkach.

Firma wprowadzi również system pełnej kontroli na linii produkcyjnej oraz unowocześni algorytm diagnostyki bezpieczeństwa w systemie zarządzania bateriami (BMS), aby wykrywać nieprawidłowości z wyprzedzeniem.

REKLAMA

LG Energy Solution planuje również stworzyć stabilny łańcuch dostaw poprzez inwestowanie w kluczowych dostawców i rozszerzanie długoterminowych umów logistycznych. Firma wdroży również zamknięty system zbierania zużytych baterii i ich recyklingu poprzez partnerstwo z wiodącymi firmami zajmującymi się recyklingiem materiałów.

Stabilny wzrost przychodów

LG Energy Solution dokonało korekty szacowanego rocznego przychodu do 22 bln KRW (ok. 78 mld zł), co stanowi wzrost o 2,8 bln KRW (9,9 mld zł) w stosunku do poprzedniego celu, ustalonego na początku tego roku na poziomie 19,2 bln KRW (około 68 mld zł).

Firma ocenia, że przychody za drugą połowę tego roku wyniosą 12,6 bln KRW (ponad 44 mld zł), co stanowi 48-proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Spodziewamy się znaczącego wzrostu przychodów w drugiej połowie tego roku dzięki zwiększonemu popytowi związanemu z wprowadzeniem nowych modeli przez producentów OEM, wzrostowi produkcji w zakładzie Ultium Cells (joint venture z GM) w Ohio oraz wpływowi cen wynikającemu z mechanizmów cost pass-through ­ wyjaśnili przedstawiciele spółki.

Przypomnijmy, że LG Energy Solution zaiwestował pod Wrocławiem w fabrykę akumulatorów. W Biskupicach Podgórnych powstało i jest rozbudowywane pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych w Europie.

W ostatnim czasie LG Energy Solution zapowiedział podwojenie mocy produkcyjnych zakładu pod Wrocławiem do 2023 roku. Więcej na ten temat w artykule: Ford planuje więcej elektryków, więc LG zwiększa produkcję baterii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.