FoxESS Polska prezentuje rozwiązania z gamy magazynowania energii

FoxESS Polska prezentuje rozwiązania z gamy magazynowania energii
FoxESS Polska

FoxESS Polska słynie z kompleksowej i uniwersalnej oferty urządzeń, z jednocześnie wyróżniającymi firmę na rynku wysokimi standardami obsługi.

Obecnie szczególny nacisk FoxESS kładziony jest na wzrost świadomości Polaków w zakresie dostępnych rozwiązań z gamy magazynowania energii. W mnogości ofert rynkowych kluczowe jest, aby klient końcowy dostrzegał różnicę pomiędzy poszczególnymi systemami, ich funkcjonalnością oraz dopasowaniem dla indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Przemyślana gama produktów FoxESS

FoxESS to globalna firma, która obserwując rynek światowy i zachodzące zmiany gospodarek na przestrzeni lat, stworzyła ofertę uniwersalną, dopasowaną do stopnia rozwoju branży OZE na danym rynku. Rynek polski, podążając za najbardziej rozwiniętymi krajami, obecnie dostrzega, że systemy hybrydowe to przyszłość mikroinstalacji fotowoltaicznych. To zabezpieczenie na wypadek nieprzywidzianych braków w dostawie energii, ale nie tylko. To również system pozwalający znacznie wydajniej wykorzystywać wyprodukowaną energię, a takich rozwiązań obecnie poszukują Polacy. Urządzenia marki FoxESS doskonale wpisują się w obecne trendy i potrzeby rynkowe.

Rozbudowa istniejącej instalacji z ładowarką AC FoxESS

Najprostszym, jak również najtańszym rozwiązaniem umożliwiającym stworzenie systemu magazynowania energii w już działającej instalacji PV jest montaż retrofitu, czyli sieciowej ładowarki serii AC1 lub AC3. System magazynowania energii składa się wówczas z trzech części – ładowarki, systemu kontroli ładowania oraz baterii. Ładowarka AC ładuje baterie energią wytworzoną przez falownik lub oddaje zgromadzoną w magazynie energię automatycznie, w zależności od potrzeb.

Ładowarki AC1 i AC3 FoxESS mogą współpracować z falownikami dowolnego producenta, jak również bez falownika, jeśli istnieje taka potrzeba. Urządzenie bada zapotrzebowanie systemu na energię w czasie rzeczywistym, aby od razu reagować na podłączone przez klienta odbiorniki i zapewnić im odpowiednią ilość energii. Wyliczenie ilości energii oparte jest na danych pozyskiwanych z przekładnika prądowego dla urządzeń jednofazowych oraz licznika dwukierunkowym Chint DTSU 666 w przypadku urządzeń trójfazowych, w obu przypadkach odpowiednie akcesoria znajdują się w zestawie z zakupionym urządzeniem.

 

Zalety zastosowania ładowarki AC w przypadku rozbudowy istniejącej instalacji opartej na falowniku ON-GRID:

 • Możliwość rozbudowy – bez ingerencji w działającą instalację PV.
  Ładowarka wraz z bateriami przyłączana jest do już istniejącej sieci AC klienta;
 • Uniwersalność – rozwiązanie można zastosować dla instalacji, w których pracuje falownik dowolnego producenta (ładowarka nie jest bezpośrednio podłączona do falownika), jak również samo miejsce montażu nie musi być takie samo jak falownika;
 • Zdecydowana zmiana profilu zużycia energii, a co za tym idzie mniejsze obciążenie sieci dystrybucyjnej ze względu na magazynowanie i wykorzystanie energii wytworzonej lokalnie przez instalację PV;
 • Relatywnie niski koszt zakupu dla ładowarki 1-fazowej z dwoma modułami bateryjnymi to około 18 tys. zł brutto, zestaw 3-fazowy to koszt około 24 tys. zł brutto;
 • Brak obciążenia sieci (asymetria). Energia wytworzona na miejscu jest również na miejscu konsumowana;
 • Możliwość zasilania awaryjnego w przypadku zaniku zasilania w sieci dystrybutora, ważne zwłaszcza na terenach wiejskich, oddalonych od infrastruktury dystrybucyjnej.

Dofinansowania dla obecnych prosumentów przy zmianie profilu energetycznego – w myśl maksymalnej autokonsumpcji

Rządowy program Mój Prąd 4.0 wspiera realizację systemu magazynującego energię oraz systemu inteligentnego zarządzania nią w budynku. Magazyn energii oparty na ładowarce AC jest najprostszym i najlepiej opłacalnym systemem magazynowania, który w pełni wpisuje się w wymagania rządowego programu, dzięki czemu pozwala uzyskać wysoką dotacjęmówi Damian Stępień, inżynier wsparcia technicznego FoxESS Polska.

Rozwiązanie dla instalacji 1-fazowej: ładowarka AC1 (3-6 kW) z min. 2 modułami bateryjnymi (5 kWh) i max. 7 modułami (17 kWh).

Rozwiązanie dla instalacji 3-fazowej: ładowarka AC3 (5-10 kW) z min. 4 modułami bateryjnymi (10 kWh) i max. 8 modułami (20 kWh).

W ramach programu i rozbudowy istniejącej instalacji fotowoltaicznej można uzyskać:

– do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych – nie więcej niż 16 tys. zł;

– do systemu EMS/HEMS do 50% kosztów kwalifikowanych – nie więcej niż 3 tys. zł;

Warto dodać, że zarówno ładowarki AC jak i falowniki hybrydowe FoxESS realizują funkcje inteligentnego zarządzania energią, wymagane pod pojęciem EMS (ang. energy management system).

Instalacja fotowoltaiczna z falownikiem hybrydowym

W przypadku planowania nowej mikroinstalacji fotowoltaicznej warto postawić na rozwiązanie oparte na falowniku hybrydowym. W swojej ofercie marka FoxESS posiada dwie zasadnicze grupy takich falowników. Skupiając się na falownikach
3-fazowych, możemy wyróżnić serię AIO-H3 oraz H3.

Falowniki serii AIO (ALL IN ONE) to falowniki hybrydowe w formule „wszystko w jednym”. Dostępne w zakresach mocy od 5 do 10 kW, posiadają zabudowany wewnątrz system bateryjny, co bezpośrednio przekłada się na funkcjonalność urządzenia, prostotę, łatwość montażu oraz estetykę wykonania. Wbudowany system zabezpieczeń oraz dedykowany system SZR w postaci EPS Box, pozwala w pełni korzystać z urządzenia w różnych trybach pracy – Jako on-grid, off-grid lub jako falownik hybrydowy. AIO pozwala zmagazynować energię o pojemności 10,4 kWh.

Falowniki serii H3 to falowniki hybrydowe w klasycznej odsłonie. Razem z systemem BMS i dedykowanymi bateriami urządzenie tworzy kompletny zestaw do pozyskiwania, przechowywania i zarządzania energią, gwarantując najwyższą jakość wykonania i wysoką sprawność. Zakres pojemności magazynu jest od 10 do 20 kWh (przy zastosowaniu baterii MIRA HV25 lub HV2600) lub nawet do 30 kWh przy zastosowaniu Energy Cube.

Najważniejsze cechy:

 • Szeroki zakres dostępnych mocy od 5 do 12 kW;
 • Funkcja zasilania awaryjnego, pełne 3-fazowe zasilanie, pozwalające pracować jako pełen off-grid;
 • Funkcja zasilania asymetrycznego zarówno w trybie off-grid jak i w trybie on -grid, pozwalająca zmaksymalizować poziom autokonsumpcji;
 • Wbudowany SZR, pozwalający na płynne przełączanie między współpracą z siecią zewnętrzną a zasilaniem wyspowym wydzielonych odbiorników;
 • Przełączenie w trybie UPS z czasem <20 ms;
 • Możliwość pracy równoległej nawet do 10 jednostek;
 • Duży funkcjonalny wyświetlacz, pozwalający podejrzeć pracę urządzenia oraz przeprowadzić wszystkie niezbędne konfiguracje;
 • Kompatybilność z bateriami Mira HV25, HV2600 oraz Energy Cube ECS4300/4800.

Energy Cube ECS 4300/4800

Bateria HV2600/MIRA HV25

Edukacja uczestników rynku to priorytet

FoxESS Polska od początku funkcjonowania na rynku stawia na wsparcie techniczne oraz aspekt edukacyjny. Dlatego producent oferuje regularne, bezpłatne szkolenia stacjonarne dla instalatorów we własnym laboratorium OZE w Gliwicach, gdzie można zobaczyć i przetestować urządzenia. FoxESS prowadzi także webinaria i aktywnie działa w kanałach przekazu i mediach społecznościowych, prezentując klientom ofertę i wyjaśniając poszczególne rozwiązania w nieskomplikowany sposób.

Wszystkie wymienione wyżej urządzenia są objęte pełnym wsparciem w zakresie ich doboru, konfiguracji oraz uruchomienia, świadczonym przez polski serwis techniczny FoxESS Polska.

 

FoxESS – materiał sponsorowany