
Premier powołał Ministerstwo Energii
W środę 23 lipca premier Donald Tusk ogłosił skład zrekonstruowanej Rady Ministrów. Zmiany objęły również strukturę ministerstw. Powołano dwa nowe resorty, w tym Ministerstwo Energii.
W środę 23 lipca premier Donald Tusk ogłosił skład zrekonstruowanej Rady Ministrów. Zmiany objęły również strukturę ministerstw. Powołano dwa nowe resorty, w tym Ministerstwo Energii.
Chińczycy po raz kolejny z początkiem roku obniżają taryfy gwarantowane dla nowych elektrowni fotowoltaicznych. Podobną obniżkę wykonali na początku 2017 r...
Prezydent podpisał ustawę o rynku mocy, która wprowadzi nowy mechanizm wynagradzania elektrowni. Koszty rynku mocy pokryją odbiorcy końcowi poprzez tzw. opłatę mocową doliczoną do ich rachunków za energię.
W ostatni piątek w Ministerstwie Energii podpisano kolejne umowy dotyczące unijnych dotacji z Programu Infrastruktura i Środowisko na budowę sieci elektroenergetycznych – tym razem dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez PSE.
Na Półwyspie Iberyjskim rozpoczęła się budowa kolejnej farmy fotowoltaicznej, z której energia będzie sprzedawana bez jakichkolwiek preferencji, na warunkach wynegocjowanych na rynku.
https://inhabitat.com/germany-unveils-plans-for-the-worlds-largest-ev-charging-station/
Zamieszanie z aukcjami skutkujące brakiem zamówienia przez rząd znaczących wolumenów zielonej energii, stagnacja w inwestycjach skutkująca przyłączaniem zaledwie pojedynczych megawatów w energetyce odnawialnej czy nadal brak konkretnych wdrożeń w obszarze klastrów energii, a do tego dobicie producentów energii...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisały dziś w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowę umożliwiającą finansowanie zakupu autobusów nowej generacji dla polskich miast uczestniczących w programie „Bezemisyjny transport...
Euroactiv w artykule poświęconym ewolucji propozycji dla unijnej energetyki nakreślonych rok temu przez Komisję Europejską w tzw...
Czy można określić 2017 r. w energetyce jako czas przełomu, czy raczej spisać go na straty? Przyjrzeliśmy się głównym trendom, które w kończącym się roku rządziły tą branżą w Polsce – piszą Bartłomiej Derski i Justyna Piszcztowska z portalu WysokieNapiecie.pl.
Chiny są drugim krajem, w którym zbudowano odcinek dopuszczonej do ruchu pojazdów drogi wyłożonej panelami fotowoltaicznymi. Pierwsi byli Francuzi. Natomiast Chińczycy jako pierwsi ułożyli panele fotowoltaiczne na autostradzie.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w programie sektorowym IUSER na nowatorskie projekty sektora elektronicznego, IT i technik informacyjnych do zastosowania m.in. w energetyce rozproszonej. Budżet to 150 mln zł.
Firma Solaris Bus & Coach S.A. przekazała wczoraj 4 elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Będą to pierwsze całkowicie bezemisyjne pojazdy w tym mieście.
Brytyjski rząd zapowiedział zamknięcie ostatnich działających na Wyspach elektrowni węglowych do roku 2025. Jednak już teraz Brytyjczycy mają czym się pochwalić jeśli chodzi o zmniejszanie emisji CO2 w swojej gospodarce, która – jak podkreślają – stała się 4. najmniej emisyjną gospodarką w Europie i 7. na świecie.
Szczecin i Rzeszów są kolejnymi miastami, które rozbudują swoją cieć ciepłowniczą dzięki funduszom pochodzącym z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Umowy w tej sprawie podpisano wczoraj w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W III kwartale 2017 r. do sieci działającego na terenie Warszawy i okolic operatora systemu dystrybucyjnego innogy Stoen Operator podłączono więcej mikroinstalacji niż we wcześniejszych kwartałach. Po raz kolejny nie podłączono żadnej większej instalacji odnawialnego źródła energii o mocy przekraczającej 40 kW.