Zapraszamy na konferencję: Inteligentna energetyka

Zapraszamy na konferencję: Inteligentna energetyka
Fot. Peter Kaminski, flickr cc-by

Zgodnie z Dyrektywą 2001/80/WE (LCP, ang. Large Combustion Plants) do końca 2015 r. jednostki wytwórcze, które nie będą mogły spełnić wymagań nowych norm ochrony środowiska, zostaną wyłączone. W Polsce będzie to łącznie 5000 MW. Przy obecnym zapotrzebowaniu naszego kraju na energię elektryczną jest to jedna piąta mocy systemowej.

Czy uzupełnienie brakujących MW wymaga inwestycji w budowę nowych bloków energetycznych, a może są inne sposoby na uzupełnienie mocy wytwórczych? Czy w tym procesie musi brać udziału tylko duża energetyka, czy mogą włączyć się w niego także klienci z sektora biznesowego i osoby indywidualne, czyli obywatele? Jak w domknięciu bilansu energetycznego kraju można wykorzystać technologie zarządzania popytem (DSM/DSR), inteligentne liczniki, energetykę odnawialną i magazyny energii? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie III Konferencji Inteligenta energetyka – Klient w świecie technologii Smart , która odbędzie się 17 grudnia 2015 r. w Warszawie.

Konferencja ma na celu promowanie nowoczesnych technologii i programów, które wesprą rząd w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski poprzez racjonalne zużywanie dostępnych mocy w KSE. Potencjalne kłopoty z dostawami prądu to problemy nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także ryzyko potężnych strat dla gospodarki i zagrożenie bezpieczeństwa państwa.

REKLAMA

Podczas spotkania poruszona zostanie także kwestia implementacji inteligentnego opomiarowania, które umożliwi zarządzanie zużyciem energii elektrycznej poprzez zebranie i analizę danych oraz dwukierunkową komunikację między OSD a klientami. W ramach spotkania zostaną przedstawione doświadczenia z obecnie prowadzonych projektów DSM/DSR.

III Konferencji Inteligenta energetyka – Klient w świecie technologii Smart zakończy wigilia branżowa, na którą zapraszamy wszystkich uczestników.

Do udziału w III Konferencji Inteligentna energetyka – Klient w świecie technologii Smart, zapraszamy Operatora Systemu Przesyłowego, Operatorów Systemu Dystrybucyjnego, sprzedawców energii, a także dostawców rozwiązań technologicznych dla Smart Meteringu, OZE, magazynów energii. Główną grupę słuchaczy będą stanowili przedstawiciele rządu, zakładów przemysłowych, parków technologicznych oraz prasy ogólnopolskiej.

REKLAMA

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarejestruj się już dziś!

Formularz rejestracyjny.   

Organizatorem III Konferencji Inteligenta energetyka – Klient w świecie technologii Smart jest wydawca czasopisma Smart Grids Polska i portalu Smart-Grids.pl.

Więcej informacji na stronie. 

Zapraszamy do udziału w Konferencji!

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konferencji.