Wybrano prezydium sejmowej komisji ds. energii

Wybrano prezydium sejmowej komisji ds. energii
Fot. Kancelaria Sejmu RP

Wczoraj w Sejmie wybrano prezydium Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, która w nowej kadencji Sejmu zajmie się procedowaniem regulacji istotnych dla sektora energetycznego.

Przewodniczącym Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa został poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Na wiceprzewodniczących wybrano posłów Włodzimierza Karpińskiego z PO, Andrzeja Jaworskiego z PiS, Macieja Małeckiego z PiS oraz Krzysztofa Sitarskiego z Kukiz’15.

REKLAMA

W sumie w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa zasiądzie 27 posłów, z czego 14 to posłowie Prawa i Sprawiedliwości, 8 posłów ma Platforma Obywatelska, po dwóch Nowoczesna i Kukiz’15, a jednego PSL. Lista posłów sejmowej Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa jest dostępna pod tym linkiem.

REKLAMA

Wczoraj w Sejmie wybrano też prezydium sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Jej przewodniczącym został b. wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski z PO, a wiceprzewodniczącymi – Dariusz Bąk z PiS, Anna Paluch z PiS, Bogusław Sonik z PO.

gramwzielone.pl