Gala Finałowa KICkoff 2015. Główna nagroda to 10 tys. euro
Już 1 grudnia w krakowskiej Cricotece odbędzie się Gala Finałowa, podczas której poznamy laureatów konkursu KICkoff 2015 mającego na celu wyłonienie innowacyjnych projektów skupiających się na energii zrównoważonej. Uczestnicy walczą o główną nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy euro oraz o udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, gdzie wartość dofinansowania na rozwój swojego projektu wynosi nawet 150 tysięcy euro.
Pierwsza edycja konkursu KICkoff 2015 ma na celu wyłonienie obiecujących, innowacyjnych pomysłów, które mogą wywrzeć pozytywny wpływ na sektor zrównoważonej energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 aplikacji zgłoszonych przez studentów, naukowców, startupowców oraz właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw zakwalifikowało się do etapu regionalnego. Półfinaliści prezentowali swoje pomysły przed przedstawicielami KIC InnoEnergy w jednym z czterech miast: Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Do ścisłego finału przeszło ośmioro finalistów, którzy już 1 grudnia w krakowskiej Cricotece zaprezentują swoje projekty.
Wśród finalistów nie będzie przegranych – wszyscy mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, gdzie wartość dofinansowanie na rozwój projektu wynosi nawet 150 tysięcy euro. Ponadto nagroda główna w konkursie to 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce dostanie 3 tysiące euro.
Finaliści będą oceniani za sposób prezentacji, zawartość merytoryczną, innowacyjność i potencjał biznesowy swoich pomysłów. W składzie Jury znajdą się przedstawicieli nauki, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość: Jacek Adamski – doradca zarządu Konfederacji Lewiatan oraz szef Lewiatan Business Angels, największej w Polsce sieci aniołów biznesu; Huber Gęsiarz – Kierownik Sekcji Komunikacji Narodowego Centrum Badania i Rozwoju; dr Ewa Kochańska – Prezes Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia; Henryk Kubiczek – Zastępca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju, EDF Polska S.A.; Tadeusz Uhl – Prezes EC Grupy; Tomasz Czapliński – Partner Zarządzający SpeedUp Group; Janusz Kahl – Prezes Zarządu South Poland Cleantech Cluster Sp. z o.o. oraz Ernő Duda – Założyciel , Prezes i Dyrektor Generalny SOLVO Biotechnology.
Przyszłość energii zrównoważonej zaczyna się już dziś
Organizatorem konkursu jest KIC InnoEnergy – europejska spółka zajmująca się promowaniem przedsiębiorczości, innowacyjności i edukacji w dziedzinie zrównoważonej energii. Dzięki wsparciu ponad 150 partnerów, wśród których są wiodące polskie i europejskie przedsiębiorstwa z sektora energetycznego, uniwersytety i centra badawcze, KIC InnoEnergy może ułatwić powstawanie, rozwój i wdrażanie na rynek wielu pomysłów, patentów i produktów związanych z każdym etapem łańcucha energii – od czystszej i tańszej produkcji, po bardziej efektywne jej wykorzystanie. Zbliżenie środowiska naukowców, przedsiębiorców i instytutów badawczych ma na celu inwestowanie w projekty badawcze i przedsięwzięcia biznesowe, które mają potencjał zmienienia sektora energetycznego w Europie.
– KICkoff pomoże nam znaleźć pomysły biznesowe, które ukierunkują przyszły rozwój zrównoważonej energetyki. Jest to niezwykle ekscytujące przedsięwzięcie. Nie mogę doczekać się przełomowych propozycji, jakie wyłoni ten konkurs. Jedno jest pewne, w grudniu jedna z finałowych innowacji może zrewolucjonizować rynek energii – zapowiada Rafał Mrówka, prezes KIC InnoEnergy Poland Plus.
Patronat honorowy nad konkursem KICkoff 2015 objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
Więcej informacji o konkursie na kic-kickoff.com.
Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konkursu KICoff 2015.