Deweloper z GPW podał, ile chce zarobić na projektach OZE

Deweloper z GPW podał, ile chce zarobić na projektach OZE
Raen

Raen SA, spółka notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, której portfolio obejmuje projekty fotowoltaiczne o mocy 1,45 GW, przedstawiła nową strategię rozwoju.

Obecnie Raen dysponuje szerokim portfolio produktów z sektora OZE na różnym etapie zaawansowania. Łączna moc projektów realizowanych na podstawie umów JDA wynosi 1,45 GW, a w pipe-line moc projektów brownfield przekracza 670 MW. Spółka zakłada, że umowy zawarte w ramach działalności deweloperskiej pozwolą jej osiągnąć w 2023 roku wynik EBITDA wynoszący 10,1 mln zł i 27,8 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Celem nowej strategii giełdowej spółki jest zwiększenie liczby projektów realizowanych w ramach umów JDA do 3 GW, rozwój portfela własnych produktów w sektorze OZE do 200 ha i uzyskanie 58 MW własnych mocy wytwórczych w 2025 roku.

REKLAMA

W perspektywie dwóch lat Raen planuje osiągnąć wynik EBITDA wynoszący niemal 43 mln zł i przychody ze sprzedaży do 65,9 mln zł.

Wzmocnienie przez akwizycję

Ogłoszenie nowej strategii Raen SA poprzedziło niedawne przejęcie 100 proc. udziałów Seed Capital, a wraz z nimi portfolio projektów fotowoltaicznych, które w 2024 roku mogą osiągnąć wynik EBITDA w wysokości 15 mln zł.

W ubiegłym miesiącu funkcję prezesa spółki Raen objął Adam Guz, który wcześniej kierował Seed Capital i w ciągu ponad 20 lat uczestniczył w sprzedaży projektów o łącznej mocy 300 MW.

REKLAMA

– Raen SA jest platformą, która łączy kapitał zagranicznych inwestorów z projektami, które przyczyniają się do produkcji „zielonej energii” w Polsce. Z dumą możemy stwierdzić, że zdobyliśmy w tym obszarze status ekspertów. Nasze największe atuty to solidny portfel projektów fotowoltaicznych o wartości 1,45 GW oraz silne relacje biznesowe, które nawiązaliśmy dzięki międzynarodowej sieci kontaktów. Nasz zespół zdobywał doświadczenie na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej – komentuje Adam Guz.

Przyjęliśmy dzisiaj strategię, która opiera się na holistycznym spojrzeniu na szanse, jakie niesie za sobą transformacja polskiego sektora energetycznego. Celem, który nam przyświeca, jest uzyskanie synergii w sektorze odnawialnych źródeł energii przy jednoczesnym budowaniu wartości dla akcjonariuszy – dodaje prezes zarządu Raen SA.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.