REKLAMA
 
REKLAMA

Aux Solar wprowadza nowe inwertery hybrydowe

Aux Solar wprowadza nowe inwertery hybrydowe
fot. Aux Solar

Chiński producent inwerterów wprowadza do sprzedaży nową serię wysokonapięciowych falowników hybrydowych. Firma zapowiedziała także inne nowości, które miała zaprezentować na tegorocznych targach Intersolar.

Aux Solar (Auxsol), a właściwie Ningbo Aux Solar Technology Co., Ltd., jest spółką należącą w całości do Ningbo Aux Smart Technology Company Limited. Firma specjalizuje się w produkcji inwerterów  on-grid, hybrydowych, baterii oraz całych systemów magazynowania energii. Dotychczas uruchomiła dwa centra badawczo-rozwojowe w Ningbo i Shenzhen, a także centra serwisowe w Brazylii, Kolumbii, Bangladeszu, Indonezji oraz w Polsce.

Trójfazowe inwertery hybrydowe

Teraz Auxsol wprowadza do sprzedaży nową serię trójfazowych inwerterów hybrydowych ASG-TL Series. Urządzenia są dostępne w typoszeregu mocy od 5 do 12 kW (5, 6, 8, 10 i 12 kW). Charakteryzują się stopniem ochrony IP65, oferują pasywne chłodzenie i dotykowe przyciski sterujące. Europejska sprawność falowników ma wynosić 97 proc.

REKLAMA

Wymiary urządzenia to 425 x 351 x 200 mm przy masie 31,5 kg. Urządzenia ASG-TL Series mogą pracować w zakresie temperatur od -30 do + 60 st. C. Zakres napięcia wejściowego DC wynosi 150–850 V, falowniki są wyposażone w dwa niezależne moduły MPPT.

Obecnie na stronie producenta nie jest jeszcze dostępna karta katalogowa, która pozwoliłaby poznać inne parametry urządzenia, chociażby te dotyczące współpracy z baterią.

Prezentacje na Intersolar

Chiński producent pojawił się na tegorocznych targach Intersolar Europe w Monachium (14–16 czerwca). Według informacji publikowanych na stronie Auxsol przed rozpoczęciem targów chiński producent zamierzał na nich zaprezentować nowe rozwiązania, w tym m.in. kolejny inwerter hybrydowy. Jak wskazywał, produkt charakteryzuje się maksymalnym prądem wejściowym 27 A, szerokim zakresem napięć MPPT, zdalną diagnostyką, czasem przełączania poniżej 10 ms oraz łatwością w ustawianiu inteligentnych trybów pracy.

REKLAMA

Miał pojawić się również zestaw do magazynowania energii bazujący na ogniwach LFP (litowo-fosforanowo-żelazowych) z możliwością łatwej instalacji i rozbudowy. Auxsol zapowiadał także urządzenie, które w materiałach prasowych nazywał All-in-one. To może sugerować, że będzie ono łączyć w sobie inwerter oraz system magazynowania energii elektrycznej.

W ramach ostatnich doniesień przez rozpoczęciem targów Auxsol planował również pokazać odwiedzającym nowy inwerter on-grid dla instalacji 1-fazowych charakteryzujący się niskim napięciem startowym – 80 V.

Na stronie producenta nie pojawiły się jeszcze specyfikacje ww. urządzeń. Brakuje również szczegółów na ich temat na stronie Intersolar. W najbliższych tygodniach możemy się spodziewać się dodatkowych informacji na stronie chińskiego wytwórcy.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Mam pytanie. Rozumiem że taki inwerter doładuje akumulatory z PV ale czy są dostępne kombinowane tryby doładowywania z sieci AC nn tak by priorytetem była funkcjonalność UPS-a? Jaki sprzęt polecacie do takiego modelu pracy: biuro, najważniejsza jest funkcja UPS powiedzmy 0.5h podtrzymania z samych aku + dodatkowo przedłużane z pomocą PV przy 15-20kW obciążenia?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA