Szukasz pracownika? Postaw na rzetelne ogłoszenie!

Szukasz pracownika? Postaw na rzetelne ogłoszenie!
Unsplash

Jeśli jesteś pracodawcą szukającym pracownika, bezwzględnie musisz pamiętać o treściwym i zachęcającym ogłoszeniu. Niestety nie każdy wie, w jaki sposób je napisać. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak powinno ono wyglądać!

Pracowników najszybciej znajdziesz w Internecie. Wystarczy, że wybierzesz portal, na którym możesz dodać darmowe ogłoszenia o pracę, a następnie stworzysz wysokiej jakości ogłoszenie. Co powinno się w nim zawierać i których informacji absolutnie nie możesz pominąć?

Rzetelne ogłoszenia – darmowe narzędzie dla pracodawców

Na początek znajdź portal, który oferuje możliwość nieodpłatnego udostępnienia ogłoszenia o pracę. Często podczas dodawania oferty pojawiają się już pola, które należy uzupełnić, jednak niekiedy treść będziesz musiał stworzyć samodzielnie. Udowodniono, że darmowe ogłoszenia bez rejestracji to najlepsze źródło pozyskiwania kompetentnych pracowników. W krótkim czasie dotrzesz do sporego grona zainteresowanych osób.

Ogłoszenie o pracę – o tym nie możesz zapomnieć!

Bez względu na to, czy przygotowujesz płatne lub bezpłatne ogłoszenia, musisz w nich umieścić najważniejsze informacje, mające największe znaczenie z punktu widzenia przyszłego pracownika. Są to:

  • nazwa stanowiska;
  • przewidywane dla danego stanowiska zarobki – nawet jeśli są to tylko widełki;
  • godziny pracy;
  • tryb pracy i ilość zmian;
  • rodzaj umowy (umowa o pracę, B2B, umowa zlecenie, umowa o dzieło);
  • adres firmy i nazwa pracodawcy;
  • zakres obowiązków;
  • wymagania na konkretnym stanowisku pracy.

Zarówno zakres obowiązków, jak i własne wymagania odnośnie pracowników, napisz zwięźle, najlepiej od wypunktowań. Pamiętaj, że ogłoszenie o pracę powinno być przede wszystkim czytelne i w miarę krótkie. W innym razie możesz zniechęcić pracownika. Dodaj ogłoszenie za darmo z wszystkimi powyższymi informacjami i w krótkim czasie spodziewaj się napływu CV. Nie zapomnij zaznaczyć, jakie dokumenty bierzesz pod uwagę w procesie kwalifikacji (list motywacyjny, CV czy może interesuje Cię wyłącznie spotkanie osobiste, podczas którego odbędzie się rozmowa o pracę).

A może szukasz zatrudnienia? Sprawdź oferty pracy na portalu z darmowymi ogłoszeniami!

Błędy podczas pisania ogłoszeń o pracę

Najczęstszym błędem podczas tworzenia ogłoszeń o pracę jest brak podania powyższych informacji, zwłaszcza zarobków. Mniej kompetentni pracodawcy umieszczają natomiast wiele mniej istotnych informacji typu owocowe czwartki, praca w młodym, dynamicznym zespole czy możliwość zdobycia nowych umiejętności. Jeśli te czynniki wyróżniają Twoją firmę, przekaż je podczas rozmowy o pracę.

Nie umieszczaj również informacji o terminowym wypłacaniu wynagrodzeń – to Twój obowiązek, a nie przywilej. W ogłoszeniu zawrzyj informacje o benefitach dla pracownika i o tym, co możesz mu zaoferować. Nie skupiaj się wyłącznie na własnych wymaganiach i oczekiwaniach. W pracy kluczem jest równowaga. Obie strony powinny wnosić do współpracy coś istotnego.

 

artykuł sponsorowany