REKLAMA
 
REKLAMA

Zeneris Projekty kończy I półrocze ze wzrostem przychodów

Zeneris Projekty kończy I półrocze ze wzrostem przychodów
Fot. Pixabay - Sebastian Ganso

Notowana na rynku NewConnect spółka Zeneris Projekty, dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarach fotowoltaiki, hydroenergetyki i biogazu, zanotowała w I półroczu 2023 roku wzrost przychodów ze sprzedaży do ponad 4,57 mln zł.

W 2022 roku firma Zeneris Projekty osiągnęła w I półroczu przychody w wysokości 2,78 mln zł. Zarząd firmy podkreśla, że wzrost zanotowany w analogicznym okresie bieżącego roku jest wynikiem realizacji strategii opartej na dywersyfikacji biznesu w obszarach hydrotechniki i fotowoltaiki.

Od kwietnia do czerwca 2023 roku firma wypracowała ponad 2,5 mln zł przychodów ze sprzedaży – wobec 1,63 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na ten wynik wpłynęła realizacja projektów fotowoltaicznych skierowana do klientów biznesowych, a także projektów hydrotechnicznych i budowlanych.

REKLAMA

Inwestycje za 10 mln zł dla Wód Polskich

W ubiegłym roku spółka podpisała z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie umowy o wartości ponad 10 mln zł. Wśród nich jest umowa na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej odbudowy wałów przeciwpowodziowych Wisły w rejonie Sztumu, Gniewu i Kwidzynia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 rok.

REKLAMA

Firma realizuje także nowe zadania, które wynikają z umów zawartych w tym roku. W lipcu podpisano dwie umowy o wartości przekraczającej 1,2 mln zł. Dotyczą opracowania dokumentacji przedprojektowej oraz wsparcia technicznego w obszarze hydrotechnicznym i melioracyjnym. Wiosną spółka Zeneris Projekty podpisała z prywatnym podmiotem kontrakt o wartości 965 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia robót budowlanych. On także obejmuje wsparcie techniczne, merytoryczne i administracyjne.

Nowy segment działalności

Mariusz Kostrzewa, prezes zarządu Zeneris Projekty, wyjaśnia, że z uwagi na postepowanie zmian klimatycznych i zwiększenie ryzyka występowania powodzi firma rozszerza właśnie działalność o perspektywiczny segment urządzeń przeciwpowodziowych. Będzie to trzeci – po hydroenergetyce i fotowoltaice – segment działalności, w którym firma widzi rosnący potencjał.

Spółka nawiązała współpracę z JaP Jaciną – czeskim producentem urządzeń przeciwpowodziowych. Wraz z partnerem Zeneris Projekty będzie zabezpieczać przed powodzią osiedla mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej, ciągi komunikacyjne i tereny zalewowe. W ofercie spółki pojawiły są także nowe rozwiązania: automatyczne i modułowe zapory oraz wodoszczelne drzwi i bramy.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA